1. HKL: Kvarner 2010 iz četvrtog pokušaja pobijedio Dubrovnik na oproštaju od Trsata

Nedjelja, 07. svibnja 2023. 17:48 Napisao/la  SC

Košarkaši Kvarnera 2010 u posljednju su dionicu ušli s 18 poena prednosti, Dubrovčani su u završnici došli na samo tri poena zaostatka, ali su se Riječani uspjeli obraniti pobjedu

Košarkaši Kvarnera 2010 s trenerom Branimirom Pavićem

Prva liga košarkaša, Liga za prvaka, 9. kolo

KVARNER 2010 – DUBROVNIK 60:51 (14:12, 15:10, 21:10, 10:19)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100

Suci: Miletić, Lenac, Matek

KVARNER 2010: Fells 10, Delpin 5 (1-1), Zovko 12 (2-4), Kučan 7, Kostić 15, Štembnerger, Pepelar, Naletilić 7 (1-2), Cvitković 4, Damjanović.

DUBROVNIK:  Dubelj 8 (3-4), Guštin 11 (4-5), Zadro, F. Vujičić 7 (1-3), Šutalo 17 (1-3), J. Vujčić 2, Klarić 4, Raguž 2, Kovačević, Levi.

Košarkaši Kvarnera 2010 možda ove godine nisu uspjeli u Ligi za prvaka napraviti iskorak i umješati se u borbu za ulazak u Premijer ligu, ali su uspjeli sezonu zaključiti tako da su sve momčadi u ligi barem jednom pobijedili.

Jedini „skalp“ koji im je nedostajao bio je onaj lidera, Dubrovčani su tri puta ove sezone uzeli mjeru momčadi Branimira Pavića, nisu to uspjeli iz četvrtog pokušaja, riječka momčad na oproštaju od domaćeg terena ove sezone uspjela je staviti i tu recku.

Riječani su odigrali tri odlične dionice, šuterski neraspoloženu gostujuću momčad limitirali su na samo 32 poena za 30 minuta, u posljednjih deset minuta ušli su s 18 poena prednosti (50:32).

No, time nisu osigurali pobjedu, gosti se trgnuli u završnici, krenuli nadoknađivati zaostatak, tricom Petra Dubelja 2:52 minute prije kraja došli su na pet poena zaostatka (54:49), nakon toga ubačajem Kristijana Šutala iz drugog pokušaja i na „minus tri“ (54:51).

Domaća momčad djelovala je prilično nepovezano, ali je stihiju prekinuo Josip Naletilić, 1:16 minuta prije kraja tricom je praktički osigurao pobjedu.

U prilog domaćoj momčadi išla je i činjenica da je na drugoj strani Dubelj promašio pokušaj za tri poena, a Zovko u idućem napadu pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

Kod Riječana odličnu je utakmicu odigrao Matej Kostić sa 15 poena i devet skokova, prvo ime u gostujućoj momčadi bio je Kristijan Šutalo sa 17 poena i 13 skokova.

Riječanima je do kraja sezone ostalo odraditi još samo jednu utakmicu, onu protiv Vrijednosnica u Osijeku.