Kvarner 2010 dramatičnom pobjedom nad Puntamikom osigurao prvoligaški status

Subota, 21. travnja 2012. 20:17 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - Sonik Puntamika 76:75. Riječani su u dramatičnoj završnici "iščupali" desetu pobjedu u Ligi za ostanak i napokon riješili pitanje prvoligaškog statusa

Kvarner 2010 - Sonik Puntamika 76:75

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 7. kola Lige za ostanak: Kvarner 2010 - Sonik Puntamika 76:75 (18:17, 22:16, 22:13, 14:19). Suci: Radović (Dubrovnik), Pešić (Slavonski Brod) i Hadžić (Pula). Gledatelja: 250.

KVARNER 2010: BlajiĆ 15, Boban 8, Šimovic 13, Juričić 14, Češković 13, Cinac 4, Surina, Pehar 5, Kučan, Legović, Širko, Lipovščak.

SONIK PUNTAMIKA: Šarlija 6, Marić 20, Pešut 14, Jurlina, Čakarun 11, Grabovac 4, Šegarić, Jurjević 9, Glavan, Zagorac, Drezga 7, Ramljak 4.

Košarkaši Kvarnera 2010 osigurali su prvoligaški ostanak nakon teško ostvarene domaće pobjede nad Puntamikom. Iako su u zadnju dionicu ušli s + 16 (62:46), Riječani su gostima dopustili da u zadnjih minutu i pol dođu na samo - 1 (74:73).  Deset sekundi prije kraja pri rezultatu 75:75 Šarlija pod košem Kvarnera 2010 gubi loptu, a Čakarun prekršajem spriječava kontru Juričića. Domaći razigravač pogodio je jedno od dva slobodna bacanja, a u preostalih pet sekundi Marićeva trica sa deset metara, na sreću po Riječane, nije našla put do obruča.

Nakon izjednačene prve dionice do prvog opipljivijeg vodstva dolaze gosti nakon trice Ramljaka u 12. minuti (18:22). Riječani odgovaraju 10:0 serijom, a do 17. minute rade 18:5 i bježe na + 9 (36:27).  U posljednjem napadu treće četvrtine Češković je "hladno" pospremio tricu za dotad najvećih + 16 (62:46). To kao da je opustilo Riječane, koji su u prvih šest minuta zadnje četvrtine gostima dopustili da 20:5 serijom susretu vrate nepotrebnu dramatiku (67:66). Dvije i pol prije kraja mladi Boban ubacuje tricu (74:70), ali odmah u sljedećem napadu istom mjerom odgovara Marić i susret dobiva dramatičnu završnicu u kojoj su s(p)retniji ipak bili domaćini i desetim slavljem u Ligi za ostanak napokon riješili pitanje prvoligaškog statusa.