PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 drugi put poražen od Vrijednosnica

Subota, 24. veljače 2024. 20:08 Napisao/la  KS

U devetoj minuti utakmice domaća momčad vodila je 30:9, Osječani na kraju mogu biti nezadovoljni što nisu ostvarili  uvjerljiviju pobjedu

Kvarner 2010 drugi put  poražen od Vrijednosnica

Prva liga košarkaša, 20. kolo

KVARNER 2010 – Vrijednosnice Osijek 70:78 (30:11, 15:23, 14:24, 13:20)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 900

Suci: Hordov, Strikić, Hajduk (Split)

KVARNER 2010:  Bile Chudier 20 (6-9), Štemberger 11 (2-2), Čakarun 9 (3-5), Lisica 11 (3-4), Jelenković 11, Vujasninović 6 (1-2), Delpin, Vucić, Zelanto, Smojver, Kostić, Đugum

VRIJEDNOSNICE OSIJEK:  Ashton 12 (3-4), Kujundžić 18 (2-3), Šiško 4, Primorarac 9, Kotrulja 4, Tomljenović 2, Dmitrović 2, Budimir 5, Bjelanović 22 (3-3), Šuvak.

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su drugi poraz ove sezone, drugi put bolji od njih bili su košarkaši Vrijednosnice Osijeka, nakon onog slavlja u njihovoj dvorani sada su slavili i na riječkom parketu.

Napunila se dvorana na Kozali praktički do posljednjeg mjesta, Riječani su očito željni košarke na jednoj višoj razini, činilo se da će im domaća momčad baš nešto takvoga i servirati uzme li se u obzir način na koji su odigrali prvih deset minuta, ali nakon furioznog otvaranja utakmice kozalskim parketom zavladali su Osječani i velikim preokretom došli u prigodu osigurati najbolju startnu poziciju za doigravanje za ulazak u Premijer ligu.

Dvijema tricama Jelenkovića i polaganjem Bilea  Riječani su otvorili utakmicu, nakon nepune dvije minute Kvarner je imao 8:0 Osječani se na startu dvoboja šuterski baš nisu najbolje snašli, što je momčadi Branimira Pavića, uz činjenicu da je Jelenković na pravi način ušao u dvoboj, bitno olakšalo otvaranje derbija.

Na Jelenkovićeve trice nadovezao se i Lisica, u trećoj minuti gosti su još uvijek čekali svoje prve ubačaje, na semaforu je svijetlilo 15:0 nakon što je Čakarun presjekao jednu loptu i zakucao.

Prve poene gosti su ubacili nakon pet minuta igre, što nije bitno poremetilo domaću momčad, gosti su nastavili nizati pogreške i promašaje, odlično je funkcionirala osovina Bile – Čakarun, na prvi predah otišlo se s pomalo nestvarnih 30:11, iako su u devetoj minuti domaći košarkaši imali i nestvarnih 21 poen prednosti (30:9).

U prve probleme Riječani su zašli već na otvaranju druge dionice, stao je vanjski šut, Osječani su reducirali pogreške, razigrao se Kujundžić i već u 13. minuti gosti su zaostatak sveli na prihvatljivu razinu (30:20), potom i na samo osam poena zaostatka (30:22).

Post je prekinuo Bile, koji je odigrao odlično u prvih 20 minuta, nakon proigravanja Čakaruna, domaća momčad pet minuta čekala je ubačaj u drugoj dionici, što su gosti znalački iskoristili i u jednom trenutku se primaknuli na samo četiri poena zaostatka (32:28).

No, Vujasninović i Štemberger tricama u 17. minuti ipak vraćaju Riječane na osjetniju prednost (41:30), što se i održala do predaha.

A onda su početkom treće dionice kola nezaustavljivo krenula nizbrdo.

Osječani su treću četvrtinu otvorili serijom 8:0, Riječani su u tom periodu vidno počeli pokazivati znakove umora, nemoći i bezidejnosti, u 25. minuti gosti su tricom Primorca dohvatili i  prvo izjednačenje na utakmici (45:45), produživši seriju na 11:0.

U 26. minuti i Ashton je „stavio“ tricu s deset metara za prvo vodstvo gostiju (48:47), utakmica je ušla u zonu neizvjesnosti, domaća momčad mukom je držala minimalnu prednost na svojoj strani.

Sredinom četvrtine kod gostiju se razigrao i Filip Bjelanović, s devet uzastopno postignutih poena Osječani su iznova došli do minimalne prednosti, poništio ju je Luka Vucić polaganjem sa sirenom.

No, energija je bila na strani gostiju, koji su novom mini serijom, predvođeni odličnim Robertom Kujundžićem, dohvatili najveću prednost na utkamici (65:59) u 32. minuti.

Pokušali su Riječani uhvatiti priključak, ali tricom Budimira, pa ubačajima Ashtona nakon tehničke Lisici zbog simuliranja gosti su se iznova odvojili.

Posljednji tračak nade vratio je Lisica tricom pet minuta prije kraja (73:67), potom je uslijedio ubačaj Vujasinovića (73:69), ali i trica Primorca kojom su Osječani tri minute prije kraja pratkički riješili pitanje pobjednika (76:69).