A-1 liga za prvaka: Kvarner 2010 u samoj završnici susreta ugrabio bodove protiv GKK Šibenika

Utorak, 12. travnja 2016. 20:05 Napisao  Patrik Mršnik

A-1 liga za prvaka - 4. kolo: Kvarner 2010 - GKK Šibenik 84:77 (16:19, 22:21, 22:22, 24:15). Susret je odlučen tricama Marinellija i Štembergera na ulasku u posljednje dvije minute.

A-1 košarkaška liga za prvaka - 4. kolo

KVARNER 2010 - GKK ŠIBENIK 84:77 (16:19, 22:21, 22:22, 24:15)

Centar Zamet. Gledatelja 300

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Denis Hadžić (Pula) i Živko Mirilović (Karlovac)

KVARNER 2010: Baković 5 (1-1). Veljačić 17 (2-2), Marić 23 (6-7), Jambrović, Vucić, Marinelli 4 (1-2), Kučan, Špralja 21 (5-5), Miličević 2 (2-2), Olivari, Kalpić, Štemberger 12 (3-4)

GKK ŠIBENIK: Radovčić 2, Andabaka 6, Badžim 17, Bašić 11 (2-3), Blaće 16 (4-4), Vukičević, Španja 9 (0-2), Blažev, Vrkić 6 (2-2), Petani 10 (6-10)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 20-23 GKK Šibenik 14-21. Trice: Kvarner 2010 10-29 GKK Šibenik 9-29

Skokovi: Kvarner 2010 34 GKK Šibenik 34. Izgubljene lopte: Kvarner 2010 8 GKK Šibenik 8

Iako je toliko vremena prethodno proveo u igri, nigdje ga nije bilo dvadeset i dvije minute, a onda je po zakonu velikih brojeva morala ući jedna trica. Paolo Marinelli nije upisao niti jedan poen do trideset i sedme minute utakmice, a onda je nakon jednog ubačenog slobodnog bacanja i Marićeve ukradene lopte kod rezultata 74:76 za Šibenčane pogodio tricu iz kuta. Priključio mu se kapetan Štemberger s jednom svojom (s deset metara), a Štemberger je nakon poena Bakovića svojim slobodnim bacanjima dao i konačno rješenje svih dvojbi oko pobjednika kojih je itekako bilo. I to sve do posljednje dvije minute susreta.

Nikako Riječani nisu mogli pronaći neku dobitnu kombinaciju kojom bi razoružali vrlo brze, agilne i raspoložene goste iz Krešimirova grada. Sastav Jeronima Šarina stigao je u Centar Zamet opterećen vrlo negativnim startom u Ligu za prvaka (0-3) dok je Kvarner tražio i na kraju našao put do druge pobjede ostvarene na domaćem parketu.

Šibenčani su dugo vremena vodili glavnu riječ, pogađali važne šuteve i mudro dozirali snagu. Na drugoj strani, dovoljno govore brojke Paola Marinellija (bez poena i bez osobne pogreške do 37. minute). Kvarner je živio od učinka sve konstantnijeg i korisnijeg Petra Marića, vukli su Špralja i Veljačić, ali je dojam da bi tek tri raspoložena pojedinca bila premalo za pobjedu u nekoj utakmici s konkretnijim i opasnijim, moguće i nominalno jačim suparnikom.

Nakon početnog tricaškog nadmetanja (Špralja i Veljačić s jedne, Španja i Badžim s druge strane) utakmica iz sfere izjednačenosti prvi puta prelazi barem za malo na šibensku stranu. Nakon trice Andabake gosti vode 23:16. Izjednačenje se dogodilo tek nakon Špraljinog zakucavanja (33:33), a onda je uslijedila nova revija trica. Šibenskih 0:6 (Andabaka, Blaće) prekinuo je Veljačić. Šibenčani vode i na poluvremenu, ali i nakon trećeg perioda (60:62).

Gosti nakon jednog perioda Kvarnerovog vodstva rade 2:10, a posljednje osjetnije vodstvo imali su kod 62:66. Tada se igra Kvarnera donekle normalizira impulsima spominjanog aktivnog trojca kojem se, kad je najviše trebalo priključio Marinelli. Ušlo je i Bakoviću za odvajanje, taj ga je poen u potpunosti amnestirao od neslavne titule podbačaja utakmice.

Srčanost Šibenčana treba pohvaliti. Znajući da u Rijeci nemaju što izgubiti, pokazali su zube i umalo uspjeli prirediti još jedno iznenađenje. Dobra opomena Kvarneru uoči puta u Veliku Goricu, odnosno dolaska Splita. Teško da bi na temelju današnje izvedbe upisali bilo kakav pozitivan rezultat iz tih dvoboja...