A-1 liga za prvaka: Kvarner 2010 poražen od Cedevite, Riječani nisu bili lagan protivnik braniteljima naslova

Nedjelja, 24. travnja 2016. 19:45 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 8. kola: Kvarner 2010 - Cedevita 85:97 (12:28, 30:21, 15:26, 28:22). Riječani nisu bili bez šansi za iznenaditi predstavnika u Top 16 Eurolige.

A-1 košarkaška liga za prvaka - 8. kolo

KVARNER 2010 - CEDEVITA 85:97 (12:28, 30:21, 15:26, 28:22)

Centar Zamet. Gledatelja 300

Suci: Želimir Tresoglavić (Osijek), Denis Hadžić (Pula) i Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod)

KVARNER 2010: Baković 4, Veljačić 18, Marić 14 (3-6), Jambrović, Vucić 7 (5-6), Marinelli 8, Kučan 11 (0-1), Vidmar, Špralja 8 (1-1), Miličević 10 (0-1), Olivari, Štemberger 5 (3-4)

CEDEVITA: Pullen 5, White 5 (2-2), Katić 2, Pilepić 5, Babić 12, Žganec 5 (3-4), Musa 7 (3-4), Bilan 15 (5-6), Mazalin 9 (1-2), Gordić 2, Žorić 15 (5-5), Arapović 15 (4-4)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 12-19 Cedevita 23-27.

Trice: Kvarner 2010 11-29 Cedevita 6-12.

Skokovi: Kvarner 2010 19 Cedevita 37.

Izgubljene lopte: Kvarner 2010 11 Cedevita 20

Treći uzastopni poraz u Ligi za prvaka doživjeli su ove nedjelje košarkaši Kvarnera 2010. Branitelj naslova prvaka Hrvatske, zagrebačka Cedevita slavila je u Centru Zamet rezultatom 85:97.

Bila je to utakmica u kojoj Riječani nisu bili bez šansi za dugotrajniju borbu s hrvatskim predstavnikom u Top 16 fazi Eurolige. Jasno, za iznenaditi Vitamine trebalo se poklopiti više košarkaških elemenata, ali i onih ostalih koji imaju veze s čistom srećom. Trebala je ući koja trica više, trebalo je uhvatiti loptu više u skoku i tako redom.

Zagrebačka momčad rutinirano privodi kraju prvu četvrtinu. Krenulo se s 0:7 u svega minutu i desetak sekundi igre. U prvih pet minuta briljirao je Marko Arapović sa sedam poena, među kojima je i trica za 6:14. Najveću prednost prvog poluvremena Cedevita je imala u devetoj minuti kada je bilo 11:25 (trica Babića).

Kvarner je u prvoj četvrtini zabio tek jednu od osam trica, a u drugoj je pak odigrao na razini koja je potrebna da bi se Cedevitu moglo iznenaditi. Zabili su domaći trideset poena, zanimljivo i samo dvije trice.

Sve su se dogodile u uvodu drugog nastavka (Kučan, Miličević), nadovezali su se Špralja (faulkoš+dodatno) i Veljačić (polaganje) za 23:30. Serija domaćih od 11:2 primorala je trenera Cedevite Veljka Mršića na pozivanje minute odmora.

Ušao je tada u igru Luka Žorić i do kraja poluvremena pospremio osam poena. Pogađao je i Pilepić (trica za 29:41), a Cedevita se još do ulaska u 17. minutu vratila na plus šesnaest (31:47). Dogodit će se tada početak nove Kvarnerove serije 11:2 u kojoj će ključnu ulogu odigrati Petar Marić.

U trećoj četvrtini vratili su se na parket Bilan i Arapović, Kvarner je ispočetka trajao u svom pritisku, ali će brzo izgubiti korak. Nekoliko puta publika je mogla zapljeskati, kao primjerice nakon Veljačićeve (50:57) i Špraljine (53:62) trice.

Cedevita u 31. minuti prvi puta odlazi na dvadeset poena prednosti (Žorić za 57:77), na tim će razinama njihova prednost živjeti kroz veći dio posljednje četvrtine. Kvarner će u 37. minuti tek smanjiti na 77:91 (Veljačićeva trica, Kučanovo polaganje), nešto kasnije Vucić će položiti za 83:93. Bilo je to tek za ušminkavanje dobrog dojma uoči gostovanja u Zadru sljedeće srijede.