Subota, 31. siječnja 2015. 18:14 Napisao  Marko Babić

Utakmica 16. kola: Kvarner 2010 - Alkar 90:68 (20:9, 29:22, 22:18, 19:19)

A-1 liga košarkaša

KVARNER 2010 - ALKAR 90:68

Utakmica 16. kola: Kvarner 2010 - Alkar 90:68 (20:9, 29:22, 22:18, 19:19). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 250. Suci: Tomislav Horodov (Zadar), Denis Hadžić (Pula), Marko Živaljić (Split)

KVARNER 2010: Veljačić 4 (2-2), Jambrović 6, Cinac 16 (3-5), Štemberger 11, Stipčić 3, Miličević 11 (1-2), Čakarun 17 (5-6), Šamanić 7 (2-4), Olivari, Jurković 4, Kučan 3, Konjević 8 (4-5).

ALKAR: Bilandžić 8, S. Modrić 2, Perajica 22 (4-9), Boban, Vitali 19 (1-2), Svalina, Jo. Boban 4 (1-2), Pavić, Žitko 9 (0-1), Mi. Modrić 4 (1-1).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 17-24, Alkar 7-15. Trice: Kvarner 2010 9-23, Alkar 5-22.

Skokovi: Kvarner 2010 40 (13), Alkar 29 (10). Osobne pogreške: Kvarner 2010 24, Alkar 21.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su Alkar u utakmici 16. kola. Teško se sjetiti kada su riječki košarkaši na ovako lagan način pobijedili Alkar. Doduše, gosti su doputovali oslabljeni, bez tri igrača (Kanaet, Bilić, Gaurina). Riječani su vrlo brzo uspostavili kontrolu nad rezultatom i svi pokušaji Alkara nisu dali nikakav rezulat.

Košarkaši Kvarnera 2010 dominirali su prvim poluvremenom čemu svjedoči i 18 koševa prednosti. Alkar nikako nije uspijevao namjestiti nišanske sprave iako je i Kvarner na otvaranju imao problema. Ipak, dobra obrana Riječana zadržala je goste na samo dva poena u prve četiri minute. Doduše, gosti su tricom Josipa Bobana stigli na 7:8, ali tada je uslijedila domaća serija 12:1 koju su obilježili gostujući promašaji, te jedan zanimljiv trenutak. Dino Stipčić je pogodio tricu,  a u isto vrijeme suđen je prekršaj na Dini Cincu pod košem tako da je domaćin unutar jednog napada zabio pet poena.

Alkar se nastavio mučiti i u drugoj dionici je Bilandžić pogodio dvije, a Modrić jednu tricu čime su popravili statistički učinak. Ali Štemberger i Cinac su uzvratili, a gosti jednostavno nisu pronalazili pravu igru da bi parirali domaćinu.

Gosti su loše ušli i u drugo poluvrijeme, već nakon dvadesetak sekundi trener Alkara pozvao je minutu odmora. Mance je pak minutu odmora pozvao kod rezultata 59:41 nakon što su Riječani odigrali nekoliko napada bez ideje. Kvarner je kontrolirao rezultat ne dopustivši gostima niti minimalnu mogućnost povratka. Riječki trener u završnici je dao priliku igračima s klupe, svi su se upisali u listu strijelaca osim Olivarija  koji nije ni ulazio u igru.