Kvarner pobjedom zaključio regularni dio sezone

Srijeda, 23. ožujka 2016. 19:58 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 22. kola: Kvarner 2010 - Alkar 104:87

A-1 liga košarkaša - 22. kolo

KVARNER 2010 - ALKAR 104:87 (25:22, 34:23, 22:22, 23:20)

Centar Zamet. Gledatelja 150

Suci: Želimir Tresoglavić (Osijek), Damir Palavra (Zagreb) i Vedran Lesko (Osijek)

KVARNER 2010: Baković, Veljačić 16 (2-2), Marić 25 (5-6), Jambrović 13, Vucić 12 (6-9), Kučan 15, Vidmar, Špralja, Miličević 6 (3-4), Olivari 5 (0-2), Kalpić 12, Štemberger

ALKAR: Bilić 7 (2-2), Jo. Boban 5 (0-1), Modrić 13 (2-2), Dominović 9 (1-2), Ju. Boban 3, Gaurina 4 (2-2), Svalina 6 (6-6), Tešija 26 (10-13), Bašić, Kanaet 14 (4-5)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 16-23 Alkar 27-33.

Trice: Kvarner 2010 12-23 Alkar 8-22

Skokovi: Kvarner 2010 23 Alkar 24.

Izgubljene lopte: Kvarner 2010 11 Alkar 15

Kvarner je odradio svoje u posljednjem kolu regularnog dijela sezone protiv Alkara. Već na poluvremenu (59 koševa!) bilo je jasno na koju će stranu susret otići. Gosti su u Rijeku doputovali bez viroznog trenera Damira Milačića pa je ulogu trenera-igrača preuzeo kapetan Mirko Modrić.

Samo početak susreta dao je naslutiti drugačiji rasplet događanja na Zametu. Sinjani u trećoj minuti vode 8:2, šest poena zabija njihov ponajbolji igrač ove sezone Stjepan Tešija, ali Kvarner to u sljedeće dvije minute okreće serijom 7:0. Već do poluvremena dvoznamenkasti su bili Petar Marić i Patrik Jambrović s jedne, odnosno Tešija i Domagoj Kanaet s druge strane.

Riječki košarkaši s dvije su pobjede zaključili uvodni dio natjecanja, već je zaboravljena negativna serija od osam uzastopnih poraza koja je prethodila pobjedama nad Osijekom i Alkarom. Nisu nastupali Šime Špralja, Marko Baković i Paolo Marinelli koji je u Osijeku izvrnuo zglob. Ipak, sva trojica trebala biti spremna za nastupe u Ligi za prvaka.

Alkar je sredinom treće spustio riječku prednost na 71:60 pa je Marijan Mance morao smirivati glave. Ipak, treća je četvrtina završila s dvadeset i dva poena sa svake strane. Kvarner je do kraja prešao brojku od sto poena i rutinirano priveo utakmicu kraju.

Na kraju, Kvarner je završio s čak šest igrača koji zabili preko deset poena. Najviše, Petar Marić - 25 poena, ali i pet skokova, u čemu je također bio najefikasniji domaći košarkaš uz šest asistencija.

Ždrijeb Lige za prvaka na rasporedu je u četvrtak u podne.