Subota, 22. studenog 2014. 20:54 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Kvarner - Zabok 93:81 (19:28, 22:18, 22:12, 30:23)

A-1 liga košarkaša, 8. kolo

KVARNER - ZABOK 93:81 (19:28, 22:18, 22:12, 30:23)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 250. Suci: uci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Krešimir Peić (Slavonski Brod), Bojan Kruljac (Zagreb).

KVARNER 2010: Stipčić 4 (2-2), Veljačić 26 (9-9), Čakarun 11 (3-4), Jambrović 5 (1-3), Cinac 19 (5-6), Kučan 9, Vidmar, Konjević 3, Olivari 2, Jurković, Šamanić 4 (2-4), Štemberger 10 (2-3).

ZABOK: Zrnić 5, Raić 4, Anzulović, Lež 4 (1-2), Demo 15 (3-4), Vlaić 18 (2-4), Ćrnjević, Marić 9 (2-3), Palac, Tuđen, Kapusta, Bundović 23 (6-6).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 24-31, Zabok 14-19. Trice: Kvarner 2010 7-14, Zabok 9-17.

Skokovi: Kvarner 2010 27 (7), Zabok 20 (6). Osobne pogreške: Kvarner 2010 20, Zabok 30.

Košarkaši Kvarnera 2010. pobijedili su Zabok 93:81 upisavši petu prvenstvenu pobjedu. Riječki košarkaši slomili su gostujući otpor tek u završnici utakmice. Naime, gosti su se u petoj minuti odvojili na šest poena prednosti (9:15) i domaćin je bio osuđen loviti rezultat. To mu nije polazilo za rukom, gosti su na kraju prve četvtine imali devet koševa prednosti. Kvarner je drugu dionicu otvorio serijom 9:0 (28:28).

Zabok se ponovo počeo odvajati u završnici prvog poluvmena, a u 23. minuti vodili su 51:43. Domaćin je uhvatio priključak u 27. minuti, Veljačić je s dva slobodna bacanja doveo Kvarner u vodstvo (56:55). Gosti su održavali priključak, u 34. minuti bilo je 68:68. I onda je Kučan  pogodio tricu, a Veljčić pogodio za 73:68. Kvarner se počeo odvajati, Cinac s dva slobodna bacanja i Kučan novom tricom (84:70) slomili su domaćina.