Subota, 08. ožujka 2014. 22:48 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Kvarner - Jolly JBS 79:73 (15:14, 9:11, 13:23, 28:17, 14:8)

KVARNER 2010 - JOLLY JBS 79:73

Utakmica 16. kola: Kvarner - Jolly JBS 79:73 (15:14, 9:11, 13:23, 28:17, 14:8).

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 600.

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Tomislav Petrović (Zagreb), Bojan Kruljac (Zagreb).

KVARNER: Stipčić 4 (2-2), Veljčić 2, Čakarun 5 (3-5), Salamun 8, Boban, Škifić 23 (8-9), Šamanić 2 (2-2), Krivec 13 (6-6), Širko 14 (6-7), Miličević, Mustapić 4, Čuić 4 (2-3).

JOLLY JBS: Gulam, Roso, Bubalo 5, Katura 10 (2-2), Kozić 4 (2-2), Vrlika 9, Surina, Mrva 10, Smith 19 (9-10), Bubalo 10 (4-5), Vrsaljko 2 (2-2), Cinac 4.

Slobodna bacanja: Kvarner (29-34), Jolly JBS (19-21). Trice: Kvarner 2010 (4-21), Jolly JBS (6-29).

Skokovi: Kvarner 2010 28 (6), Jolly JBS 39 (13). Osobne pogreške: Kvarner 2010 24, Jolly JBS 29.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su Jolly JBS 79:73 nakon produžetka napravivši veliki korak prema Ligi za prvaka. Bila je to odlična utakmica s infarktnom završnicom u kojoj su Riječani imali više koncentracije.

Kvarner je otvorio produžetke košem Kriveca, a Mrva je s četiri poena vratio goste u vodstvo (67:69). Uslijedilo je zatim 4:0 domaćina za novi preokret. Riječani su u posljednju minutu produžetka ušli s košem prednosti (71:70). Čakarun nije pogodio polaganje, a Škifić je ulovio ključnu loptu u napadu. Kvarner je izborio dva slobodna bacanja, a Čakarun je bio siguran. Vrlika je na drugoj strani promašio pokušaj za tri poena, a Krivec je ulovio loptu. Škifić je pogodio dva slobodna bacanja (75:70),  a gosti su pozvali minutu odmora.

Katura je pogodio tricu (75:73), te napravio brzi prekršaj. Stipčić je bio siguran s crte slobodnih bacanja. Kvarner je ubrzo ponovo imao loptu u rukama, a Šamanić je s dva slobodna bacanja (79:73) potvrdio veliku pobjedu domaćina.

A u 34. minuti stvari su izgledale bitno drugačije. Šibenčani su kontrolirali utakmicu uz vodstvo 44:55. Tada je uslijedio pravi riječki povratak kada su Salamun, Širko i Škifić režirali seriju 11:0 i tako vratili domaćina u igru (55:55).  Seriju je prekinuo Bubalo (55:57), ali Škifić je s dva slobodna bacanja vratio utakmicu u egal. Nakon što je Smith promašio šut za dva poena, a Stipčić ulovio loptu, gosti su pozvali minutu odmora.

U zadnje dvije minute ušlo su u egalu, Kozić je pogodio za 57:59, a Širko je na drugoj strani realiziro jedno slobodno bacanje. Vrlika je izgubio loptu, a Širko je na drugoj strani bio siguran za dva poena, te je realizirao dodatno slobodno bacanje (61:59).  Kvarner ipak nije mogao zaustaviti goste, Salamun je napravio prekršaj, a Smith realizirao dva slobodna bacanja (61:61). Vladmir Anzulović pozvao je minutu odmora.

Kvarner je krenuo po pobjedu, Širko je pogodio za 63:61. Šibenik je stigao do nove prilike za povratak nakon što je Škifić napravio prekršaj nad Smithom koji je opet bio siguran. Kvarner je pozvao novu minutu odmora. Ovoga puta siguran je bio Krivec (65:63), a Mrva je na drugoj strani opet vratio Jolly u igru osiguravši produžetak.

Inače, Kvarner je nešto lošije krenuo u utakmicu (0:4, 5:11). Uslijedila je serija domaćina 6:0 uz četiri koša Škifića i dva poena Širka. Domaćin je dobro otvorio i drugu dionicu, Škifić je s tricom i dva slobodna bacanja donio prednost domaćinu 20:14.

Uslijedilo je šest minuta bez koša Kvarnera. Srećom ni gosti nisu bili previše precizni tako da je zaostatak Kvarnera bio samo jedan poen nakon što je Škifić košem prekinuo post (22:23) i Kvarner je na kraju na poluvrijeme otišao s košem zaostatka.

Šibenčani su drugo poluvrijeme otvorili serijom 5:0, domaćin se mučio, a Smith je s četiri uzastopna slobodna bacanja u dva napada  donio 11 koševa prednosti (29:40). Kvarner je serijom 6:0 smanjo na 35:40. Gosti se nisu dali smesti, Vrlika je uveo Šibenik u posljednjih deset minuta s prednošću 37:48.