Kvarner 2010 sve dalje od Lige za prvaka

Subota, 15. veljače 2014. 20:35 Napisao  Marko Babić

Utakmica 14. kola: Kvarner 2010 - Alkar 60:67 (15:17, 17:18, 18:13, 10:19)

KVARNER 2010 - ALKAR 60:67

Utakmica 14. kola: Kvarner 2010 - Alkar 60:67 (15:17, 17:18, 18:13, 10:19).

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 500.

Suci: Luka Kardum (Šibenik), Mario Goleš (Šibenik), Davor Stojić (Šibenik).

KVARNER 2010: Stipčić 5, Veljačić, Čakarun 5 (1-2), Salamun, Boban, Škifić 12 (2-4), Šamanić 3, Krivec 17 (5-6), Širko 6 (1-1), Krstinić, Mustapić 12 (1-4), Koljanin.

ALKAR: Mikulić 7 (2-2), Jo. Boban 2, Bilandžić, Modrić 7, Buzolić, Modrić, Vitali 16 (4-4), Ju. Boban 12 (3-4), Žitko 15 (2-2), Perajica 6 (2-2), Župić, Kanaet

Slobodna bacanja: Kvarner (10-17), Alkar (15-16). Trice: Kvarner 2010 (6-27), Alkar (6-16).

Skokovi: Kvarner 2010 19 (7), Alkar 30 (4). Osobne pogreške: Kvarner 2010 20, Alkar 22.

Košarkaški Kvarnera 2010 napravili su veliki korak unatrag u borbi za Ligu prvaka porazom na domaćem terenu od Alkara. Riječki košarkaši propisno su se ispromašivali u ovoj utakmici izgubvši u prvenstvu prvi put ove sezone na domaćem parketu.

Riječka ekipa djelovala je rastrgano, ali i unatoč svim problemima Krivec je u 37. minuti polaganjem donio vodstvo 56:55. I tu je Kvarner stao, Mikulić je na drugoj strani pogodio tricu i pokrenuo seriju 10:0 kojom su gosti prelomili utakmicu. U međuvremenu Kvarneru ništa nije polazilo za rukom, tek je Krivec u predposljednjoj minuti s dva slobodna bacanja smanjio na 58:65, ali tada je već bilo kasno. Alkar nije ponovio pogreške Šibenika, koji je u posljednjim minutama na Kozali ispustio pobjedu.

Kao što se očekivalo, odlazak Ivice Radića ostavio je dubok trag na domaćoj ekipi. Unatoč svemu Kvarner je držao rezultatski priključak, Širko je pogodio slobodno bacanje za 21:17, a gosti su odgovorili serijom 10:0 za vodstvo 21:27.

Riječki košarkaški mučili su se u napadu, nekoliko puta lopta je "iscurila" iz koša i tako dodatno utjecala na nervozu domaćina. Unatoč svim problemima, Kvarner je tricom Stipčića na kraju treće četvrtine imao plus dva (50:48). Na kraju nije bilo dovoljno, gosti su pogodili 93.8 posto slobodnih bacanja i uz 37.5 posto šuta za tri poena na kraju zasluženo odnijeli bodove s Kozale.