Košarkaši Škrljeva na mišiće prelomili utakmicu protiv Vrijednosnica

Nedjelja, 07. veljače 2021. 20:15 Napisao/la  KS

Škrljevčani došli do vrijedne pobjede u utakmici u kojoj nisu bili na razini nekih svojih ovogodišnjih igara

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

HT Premijer liga košarkaša, 21. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – VRIJEDNOSNICE OSIJEK  95:87  (15:27, 29:13, 19:26, 32:21)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Kruljac, Gracin, Anzulović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 1 (1-2), Gunjina 15 (2-2), Robertson 20 (2-6), Rajčić 5, Vrgoč 3, Pilepić 19 (6-8), Jelenković 6 (2-2), Vucić, Barnjak 19 (10-15), Boban 7, Bjelanović, Cvitković.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Lisica 21 (5-6), Kujundžić 8, Porobić 14 (8-9), Topolović 10 (4-6), Lakić 14 (7-8), Filipović 4 (0-2), Tokić, Špehar 3, Pavić, Paić 13.

Na muci se poznaju junaci, kaže stara narodna poslovica.

Da je tome zaista tako mogli su se uvjeriti košarkaši Adria Oil Škrljeva, koji su u 21. kolu HT Premijer lige košarkaša bili na teškim mukama protiv sjajne osječke košarkaške družine, koju su uspjeli slomiti tek u samoj završnici utakmice.

I to onda kada im okolnosti na parketu baš i nisu bile u potpunosti sklone.

Dakle, u  34. minuti su zbog pete osobne ostali bez Arkima Robertsona, koji je udarcem po reklamnom panou izrazio svoje negodovanje zbog čega je i domaća klupa kažnjena tehničkom pogreškom, pa su gosti preuzeli minimalno vodstvo (76:75).

Tri minute kasnije tricom Antonia Bobana Škrljevo se odvojilo na 82:78, ali su onda zbog pet osobnih pogrešaka igru morali napustiti Vrgoč i Jelenković.

Nije na parketu izgledalo dobro, ali u nekoliko trenutaka sve se promjenilo.

Mladi Franco Filipović nije realizirao slobodna bacanja za Osječane, Fran Pilepić je odgovorio tricom preko dvojice čuvara (85:80), na njega se nadovezao Josip Barnjak s ukradenom loptom i tricom preko svog čuvara (88:80) točno dvije minute prije kraja susreta.

I priči je bio kraj.

Osječani više ništa nisu mogli promjeniti, Škrljevčani su na mišiće došli do vrijedne pobjede u utakmici u kojoj nisu bili na razini nekih svojih ovogodišnjih igara, ali su loš ulazak u utakmicu ipak uspjeli nadoknaditi htijenjem i borbenošću.

Možda razlog za nešto lošije domaće izdanje treba tražiti i u gostima, koji su odigrali odličnu utakmicu, borbenu i bez imalo respekta.

U prvih deset minuta Škrljevčani nisu dobro izlgedali na parketu.

Izostala je ona njihova poznata agresivnost, nisu se uspjeli nametnuti, ali su to zato učinili Osječani pa su tricom Lisice u 9. minuti utakmice imali plus 12 (13:25), što je prednost koju su i održali na kraju prvih deset minuta, nakon što je Kujundžić pogodio sa sirenom.

Nakon samo 32 sekunde igre u drugoj četvrtini Stipe Šarlija, trener Osječana, svoje je igrače pozvao na predah.

Škrljevčani su drugu dionicu otvorili onako kako su trebali zaigrati odmah od samog starta, serijom 4:0 počeli su nadoknađivati zaostatak  pa je Šarlija odmah prekinuo mogući raspad sistema u redovima svojih izabranika.

Iako je u tome privremeno uspio, domaća je momčad ipak za razinu podigla kvalitetu igre u oba smjera, u obrani su uspjeli pronaći načina da zaustave jednostavna gostujuća rješenja, u napadu je Jelenković, koji je ipak zaigrao, s nekoliko kvalitetnih rješenja, natjerao Šarliju da pozove i drugi prdah nakon Pilepićeve trice u 15. minuti (29:35).

No, možda se je iskusno zadarsko košarkaško ime malo i preračunalo, jer kada je njegovoj momčadi trebao i treći predah nemoćno je gledao kako domaćini serijom 10:0 od 16. do 19. minute preuzimaju prednost i konce igre u svoje ruke.

Ista petorka koja je zaključila prvi dio ušla je u nastavak utakmice, ali nije ušla na isti način.

Škrljevčani svoje napade nisu uspjeli iskoristiti (Robertson koraci, Barnjaku iscurila, Gunjina otvorena trica), Osječani su  bili silno ispirirani, pa su serijom 13:2 (Špehar trica preko Pilepića na isteku napada, trice Paiće i Lakića) iznova preuzeli prednost (46:53).

Čak je i zaiskrilo malo između Gunjine i Kujundžića, ali su obostranim tehničkim pogreškama strasti primirene i prije nego su se razbuktale.

Uspjeli su se domaći košarkaši  vratiti u utakmicu, a tricom Gunjine na ulasku u 30. minutu su i poveli (63:62).

Domaćini su prednost vratili na svoju stranu odmah na otvaranju posljednje dionice serijom 7:0 uz dvije ukradene lopte i jednom tricom Frana Pilepića (70:66).

I sve do 38. minute su bili prinuđeni strijepiti.