PREMIJER LIGA

AO Škrljevo pobijedilo još jednog ABA-ligaša

Četvrtak, 22. travnja 2021. 20:09 Napisao/la  KS

Više od činjenice da mogu sezonu okončati na petom mjestu oduševljava način na koji su košarkaši trenera Damira Rajkovića odigrali utakmicu

Košarkaši Adria Oil Škrljeva slave pobjedu nad Splićanima
Košarkaši Adria Oil Škrljeva slave pobjedu nad Splićanima Foto: Kristian Sirotich

HT Premijer liga, 27. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – SPLIT  77:71 (21:24, 12:14, 19:15, 25:18)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Tomislav Hordov, Roko Hordov, Andrea Đuraki.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 9 (2-2), Gunjina 4 (2-2), Barnjak 13 (2-4), Robertson 21 (5-11), Vrgoč 7 (1-2), Arslanagić 13 (2-2), Pilepić 4 (2-2), Vucić 4 (0-1), Boban 2 (2-2), Rajčić, Bjelanović, Cvitković

SPLIT: Đoković 11 (3-3), Gizdavčić 2, Babić 8, Vranković 2 (2-2), Luković 17 (3-7), Perković 9, Kedžo 7 (1-2), Šarić, Bajo 6 (0-2), Čampara 5, Marić 4 (4-6).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva dohvatili su svoj najveći ovogodišnji „skalp“, u zaostaloj utakmici 27. kola HT Premijer lige Škrljevčani su sjajnom igrom ostvarili pobjedu protiv Splićana i stekli pobjedu prednosti u odnosu na Sonik Puntamiku u borbi za peto mjesto.

Više od same činjenice da mogu sezonu okončati na petom mjestu oduševljava način na koji su košarkaši trenera Damira Rajkovića odigrali utakmicu, obranom su izgradili pobjedu, niti u jednom trenutku nisu gubili glavu, strpljivo su čekali svoju priliku, u istom, reklo bi se ABA-ligaškom ritmu od početka do kraja.

I to je moralo biti nagrađeno.

Splićani su živjeli od šuta, kada je u završnici šut stao, više nisu imali načina na koji bi se vratili u utakmicu.

S obzirom da su Splićani nakon početnih pet minuta imali plus devet (7:16), košarkaši Adria Oil Škrljeva imali su itekako razloga biti zadovoljni kako su se brzo vratili u utakmicu.

Splićani su iznenađujuće agresivno otvorili utakmicu, a budući da ih je šut više nego dobro služio, lakoćom su stekli prednost, iskoristivši pritom i nekoliko domaćih pogrešaka.

No, kada su domaćini podigli za nijansu nivo agresivnosti u obrani, odnosno uspostavili ravnotežu pravodobnim zatvaranjima i preuzimanjima utakmica je otišla u egal.

Istina, pomogla je i dobra napadačka dionica, trice Vrgoča i Barnjaka, nekoliko dobrih probijanja Arslanagića, koji je tricom na početku u 12. minuti na asistenciju Frana Pilepića pogodio i prvo izjednačenje na utakmici  (24:24).

Od 12. do 15. minute uslijedio je period u kojem domaći košarkaši nisu uspjeli zadržati kontinuitet u igri, što uopće ne čudi budući da su bili na iznimo visokoj razini  kod defanzive i u realizaciji, pa su se Splićani tricama Kedže, Čampare i trima slobodnim bacanjima Đokovića odvojili na 26:34.

No, sve to nimalo nije obeshrabrilo domaću momčad i prava je šteta da je u dvama navratima lopta jednostavno nije htjela kroz obruč s perimetra (Gunjina, Vrgoč), pa su gosti ipak uspjeli na odmor otići s prednošću.

Škrljevčani su u prvih 20 minuta pogodili tri trice iz jedanaest pokušaja, Splićani sedam iz petnaest pokušaja.

To je bio jedini razlog zbog kojega su gosti održali minimalnu prednost, niti u jednom drugom elementu momčad u zelenim dresovima nije bila nadigrana.

Po pitanju odnosa snaga ništa se nije promijenilo niti nakon povratka na parket, štoviše domaća momčad još uvijek je bila jednako odlučna da gostima maksimalno oteža posao, pa su Jelenković tricom, sjajni Robertson svojim angažmanom u oba smjera, Vrgoč tricom donijeli u 24. minuti Škrljevčanima i minimalnu prednost (43:42).

Bajo četirima vezanim poenima, Babić tricom preko ruke, vratili su prednost na stranu Splita (44:51), ali niti to nije bio trenutak koji će slomiti domaću momčad, koja jednostavno nije gubila niti zamišljene i dogovorene igre, niti ritam i agresiju, niti im je padala koncentracija.

Pa se upravo na tom valu sjajna Arlslanagićeva završnica treće četvrtine pretvorila u odlično Vucićevo otvaranje četvrte i umjesto da budu slomljeni Škrljevčani su došli u poziciju da počnu lomiti Splićane.

A tome se malo tko nadao.

Vucić i Arslanagić su dakle donijeli prednost (56:53), Kedžo je tricom poravnao (56:56), Barnjak svojom dionicom odveo domaćina do najveće prednosti, plus šest u 35. minuti (62:56).

Perković i Luković su kombiniranim snagama uspjeli vratiti Splićane na egal u 38. minuti, nedugo potom domaćini su zbog pete osobne ostali i bez odličnog Barnjaka, ali nisu ostali bez odlične energije.

Pilepić svojim prvim ubačajem i Arkim Robertson s linije slobodnih bacanja 1:38 prije kraja donijeli su Škrljevčanima plus četiri, a onda nakon Robertonove krađe i polaganja u napadu plus šest (71:65) na ulasku u posljednju minutu.

Đoković je ekspresno smanjio, Arslanagić izgubio loptu, Boban točno trideset sekundi prije kraja obrambenim skokom izborio dva slobodna bacanja i vratio šest poena prednosti (73:67).

Luković je 21 sekundu prije kraja utakmice pogodio svoju drugu tricu (73:70), a Pilepić stao na liniju slobodnih bacanja (75:70).

Samo pet sekundi kasnije Marić je pogodio jedno slobodno bacanje (75:71), drugo je namjerno promašio, ali Splićani nisu došli do lopte, već im je Arkim Robertson na drugoj strani iz kontre zakucao pobjedu.