PREMIJER LIGA

Košarkaši Adria Oil Škrljeva slavili u drami na Baldekinu

Subota, 18. prosinca 2021. 20:41 Napisao/la  SC

Škrljevčani su četiri minute prije kraja imali golemu prednost (66:49) i uspjeli su to prokockati, ali su u produžetku ipak dohvatili iznimno vrijednu pobjedu

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

Premijer liga košarkaša, 15. kolo

ŠIBENKA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 85:89 (14:17, 20:19, 13:15, 27:23, 11:15)

Dvorana Baldekin. Gledatelja: 200.

Suci: Jovović, Roglić, Muhvić

ŠIBENKA: Arslanagić 5 (3-6), Bašić 12, Solomun 5 (0-2), Jambrović 13 (2-2), Paić 14 (0-2), Kujundćić 2 (0-2), Rebić 21 (3-4), Živković, Gulin 2 (2-2), Antić, Pleadin 11 (2-2).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 27 (5-7), Kostić 5, Zovko 3 (1-5), Vrgoč 21 (6-7), Slavica 20 (4-9), Stojanović, Hortman, Vucić 11, Be.šić, Šajin 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva prekinuli su na Baldekinu negativan niz i u dramatičnoj utakmici nakon produžetka svladali Šibenku.

Momčad trenera Damira Rajkovića sve je i u regularnom dijelu imala u svojim rukama, kada se činilo da pobjeda ni u kome slučaju ne može postati upitna sve su prokockali, pružili domaćinima ruku spasa i na kraju ipak smogli snage ugrabiti nevjerojatno važnu pobjedu, kojom su napravili veliki korak ka Ligi šest.

Posljednju dionicu utakmice Škrljevčani su otvorili serijom 15:2, četiri minute prije kraja, nakon dviju trica Jelenkovića i jednog ubačaja Luke Vucića otišli su na 66:49.

Šibenčani su bili potpuno eutanazirani, srljali su iz greške u grešku, uzimali nerezonske šuteve u inače lošoj šuterskoj večeri, a gosti strpljivo čekali svoju šansu i dočekali je u posljednoj dionici.

I kada je samo trebalo mirno utakmicu privesti kraju, Škrljevčani su ušli u seriju nevjerojatno loših odluka i poteza, što je domaćinima valjda dalo vjetar u leđa.

Ono što su do tada promašivali sada su počeli pogađati, pa su na krilima naglo probuđenog Rebića potpuno anulirali zaostatak, a tricom Bašića sa sirenom ušli u produžetak.

I dodatnih pet minuta domaćini su bolje otvorili, ali Škrljevčani su ipak uspjeli malo povezati svoje redove, pa su Jelenković i Vucić tricama 1:11 minuta prije kraja odveli goste na 84:78.

Točno osamnaest sekundi prije kraja, nakon trice Rebića i ubačaja Jambrovića gosti su došli na poen zaostatka (84:83), o pobjedniku se odlučivalo s linije slobodnih bacanja.

Slavici je ruka jednom zadrhtala, ali Ivan Vrgoč je ubacio sva četiri svoja slobodna bacanja, a Škrljevčanima je to bilo dovoljno za iznimno vrijednu pobjedu, koja dodatno dobiva na težini budući da su gosti bili bez najboljeg igrača, kapetana Josipa Barnjaka.

Da nije bilo te crne rupe u posljednje tri minute utakmice malo što bi se toga moglo prigovoriti gostujućoj momčadi, 37 minuta odigrali su vrlo pametno, zrelo, obrambeno kvalitetno, koncentrirano.

Jelenković, Slavica, koji je na parketu proveo svih 45 minuta, i Vrgoč nosili su momčad do pobjede, velik doprinos dao je i Luka Vucić obrambeno i napadački.