AO Škrljevo poraženo u Zagrebu, Cibona do pobjede došla teže od očekivanog

Srijeda, 09. veljače 2022. 20:04 Napisao/la  SC

Uporni gosti  posljednjih deset održavali rezultatsku neizvjesnost, u 33. minuti stigli su na minus tri (65:68) nakon što je iz kuta sa sirenom pogodio Luka Vucić

Josip Barnjak
Josip Barnjak Foto: Mihael Jacić

HT Premijer liga - 17. kolo

CIBONA - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 87:81 (24:23, 26:16, 16:17, 21:25)

Košarkaški centar Dražen Petrović. Gledatelja 100

Suci: Katić Krešimir, Hartman Boris, Galić Branimir

Cibona je teže od očekivanog došla do pobjede u zaostaloj utakmici 17. kola HT Premijer lige pobijedivši u Draženovom domu Adria Oil Škrljevo 87:81.

Žilavi gosti do samog kraja držali domaćina u rezultatskoj neizvjesnosti.

Prva četvrtina pripala je Ciboni koja je nakon prvih deset minuta imala plus jedan 24:23, a nakon što se Adria Oil Škrljevo vratila iz minus šest i povela plus tri 13:10 u četvrtoj minuti.

Vukovi su poveli 6:0, a onda se kod Zelenih ukazao Daniel Zovko koji je sa tri trice u nizu i jednom dvicom, ukupno 11 koševa, donio prednost gostima. Iako je domaćin u dva navrata imao plus pet ponajprije zbog devet postignutih koševa Danka Brankovića, na mini odmoru je imao samo jedan koš razlike.

Drugih deset minuta nazočni u Draženovom domu gledali su rezultatsku klackalicu u kojoj su se Cibona i Škrljevo izmjenjivali u vodstvu sve do osamnaeste minute kada Vukovi preuzimaju veće vodstvo, pa na veliki odmor odlaze sa dvoznamenkastom razlikom pri rezultatu 50:39, nakon što je sa sirenom za dva pogodio Amar Gegić.

Prije toga za domaćine su poentirali Branković i veteran Ivan Novačić. Branković sa strane domaćina i Zovko sa strane gostiju bili su najučinkovitiji u prvih dvadeset minuta postigavši po 15 koševa.

Početkom treće četvrtine suci dosuđuju nepostojeću nesportsku osobnu pogrešku Toniju Jelenkoviću, a potom i tehničku treneru Adria Oil Škrljeva Damiru Rajkoviću, pa Cibona odlazi na plus osamnaest 59:41 u 25'.

Zeleni se ne predaju pa su u 30' došli na minus osam 64:56, nakon čega je sa sirenom iz odbojke Branković pospremio loptu za 66:56 na isteku tridesete minute.

Uporni gosti sa Kvarnera u posljednjih deset minuta ulaze sa velikom željom da se nadigraju sa Vukovima, pa 33 minuti dolaze na minus tri 68:65 nakon što je iz kuta sa sirenom pogodio Luka Vucić.

Minutu i 30 sekundi prije kraja pri rezultatu 85:80 Škrljevo ima kontru, ali lopta Vuciću ispada ispod koša Cibone, nakon čega domaćin poentira za plus sedam 87:80.

Najučinkovitiji na utakmici bio je igrač Škrljeva Zovko sa 22 postignuta koša, dok je Jelenković postigao 21, isto kao i kapetan Branković kod Cibone.