AO Škrljevo poraženo u jednoj od najvažnijih utakmica

Subota, 05. veljače 2022. 21:02 Napisao/la  KS

HT Premijer liga, 20. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – ZABOK 62:75 (17:16, 15:23, 18:21, 12:15)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 100.

Suci: Peić, Gracin, Stanković.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 16, Barnjak 13 (1-2), Rajčić 17, Šajin 8 (2-2), Vrgoč 4 (2-3), Stojanović, Vucić 1 (1-2), Kostić, Bešić, Ćošić, Zovko 3.

ZABOK: Črnjević 15 (3-4), Budimi 3, Ćutuk 3 (1-1), Gunjina 21 (5-5), Garrett 12 (2-3), Martinko, Vranješ, Levanić-Kutni 7k Buljević 2, Brocić 4, Vručinić 6, Jacović 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su od Zaboka u jednoj od najvažnijih utakmica ove sezone, Škrljevčani su na domaćem terenu napravili veliki korak unatrag u borbi za plasman u Ligu za prvaka, što je pobjedom protiv Zabočana praktički moglo biti riješeno.

Nije to bila utakmica niti približno na razini utakmica koje su Škrljevčani odigrali u minulom razdoblju, napadački indisponirana domaća momčad kiksala je onda kada joj je kiks najmanje trebao.

Domaći teren očito ove sezone nije forte zelenima.

Odlično su Škrljevčani obrambeno otvorili utakmicu, u četvrtoj minuti imali su prednost 9:3, ali nisu u potpunosti iskoristili činjenicu da su gosti u prve četiri minute napravili napravili nekoliko vezanih pogrešaka pa se rezultat vrlo brzo vratio u egal (9:7).

Tricom Rajčića, već drugom na otvaranju utakmice, i jednim polaganjem Šajina domaćini iznova stiču lijepu prednost (14:7), ali sada su i oni upali u seriju loših odigravanja, što je gostujuća momčad kvalitetno iskoristila.

Nervoza je u prvoj dionici očito sputala ruke objema momčadima, važnost utakmice učinila je svoje pa su obje momčadi igrale na refule, svakoj je pripala jedna dionica prve četvrtine.

U 9. minuti Barnjak je tricom donio najveću prednost domaćoj momčadi (17:9), gosti su odgovorili serijom 11:0 pa su Levanićevim poenima u 11. minuti imali prednost na svojoj strani (17:20).

U utakmicama protiv Gorice i Sonik Puntamike šut je bio saveznik domaće momčadi, protiv Zaboka to nije bio slučaj, Rajčić je bio jedini precizan s perimetra, izostale su trice Barnjaka (šut 1-4), Jelenkovića (0-2), Vrgoča (0-2), a gosti su to koristili pa se predvođeni Garrettom u 19. minuti odvojili na 28:37.

Ni Barnjakova trica, druga iz petog pokušaja, nije vratila napadačku sigurnost zelenima, u prvom poluvremenu momčad jednostavno nije bila na razini prethodnih utakmica, ovoga puta protiv sebe su imali raspoloženog i neugodnog suparnika.

I početak drugog dijela obilježilo je period dobre igre domaćina u defanzivi, ali što im je to vrijedilo kada u napadu nikako nisu uspjevali povezati konce igre.

Tračak nade da je moguće nadoknaditi zaostatak bio je prisutan čitavo vrijeme, ali nakon dviju vezanih trica Gunjine u 28. minuti pa onda i nesportske pogreške Zovka u 29. minuti nekako je postalo sasvim izvjesno da će poraz biti nemoguće izbjeći.

Do kraja utakmice Rajčić je ostao jedini šuterski koliko toliko raspoloženi domaći igrač (5-7 šut za tri poena), Jelenković je ubacio dvije trice iz sedam (čak šest izgubljenih lopti), Barnjak dvije iz osam pokušaja, a u potpunosti su izostali Vrgočevi ubačaji, Damir Rajković u rosteru nema igrača koji bi u ovom trenutku mogao nadomjestiti Vrgočeve poene.

Škrljevčani imaju za čime žaliti, Zabok se pokazao kao iznimno kvalitetan suparnik koji zna što hoće, ali definitivno nisu momčad koja se nije mogla pobijediti.