Košarkaši AO Škrljeva poraženi na gostovanju kod Cedevita Juniora

Nedjelja, 06. ožujka 2022. 17:59 Napisao/la  SC

Tri minute prije kraja košarkaši Adria Oil Škrljeva došli su na šest poena zaostatka, imali su prigodu dodatno zakomplicirati utakmicu, ali u tome nisu uspjeli

Košarkaši Adria Oil Škrljeva
Košarkaši Adria Oil Škrljeva Foto: Screenshot

HT Premijer liga, 22. kolo

CEDEVITA JUNIOR – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 86:78 (29:24, 24:17, 20:21, 13:16)

Dom sportova. Gledatelja: 100.

Suci: Peić, Perlić, Reić.

CEDEVITA JUNIOR: Radović 11, Filipović 25 (2-3), Miličević 13 (4-4), Bošnjak 2, Batinić 12 (3-4), Ogrizović, Kučić 2, Bundović 9, Derdarušić, Šabić 3, Planinić 9 (1-2), Zanki.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Vucić 5, Barnjak 23 (5-7), Rajčić 4, Zovko 10, Vrgoč 13, Stojanović, Jelenković 17 (5-5), Kostić, Šajin 6 (0-2), Čošić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su na gostovanju kod Cedevite Junior, u utakmici koja je odlučena u posljednje četiri minute.

Tri minute i petnaest sekundi prije kraja utakmice Toni Jelenković realizirao je dva slobodna bacanja i spustio košarkaše Adria Oil Škrljeva na osam poena zaostatka (80:72), na taj način zaključio je mini seriju gostiju (4:0), kao odgovor na tricu Miličevića.

Po enti put tijekom zagrebačkog ogleda ukazao se tračak nade da bi gosti možda u potpunosti mogli uhvatiti priključak i možda nešto učiniti, dodatno nakon što je Jelenković još probio domaću obranu i doveo goste na samo šest poena minusa (81:75).

Na drugoj strani odgovorio je Goran Filipović trima poenima (dva plus jedan), ali je Barnjak brzinskom tricom iznova goste vratio u utakmicu (84:78) dvije minute prije kraja utakmice.

Škrljevčani su se uspjeli obraniti, ali Jelenkovićeva brzopotezna trica nije pogodila cilj, a nakon što su gosti uspjeli ukrasti loptu, Jelenković je pokušao poentirati uz iznuđeni prekršaj pa iz najbolje namjere niti u tome nije uspio.

Momčad trenera Damira Rajkovića jako je dobro otvorila utakmicu, ali je onda upala u probleme, što su košarkaši Cedevita Juniora iskoristili i u drugoj dionici praktički prelomili utakmicu.

Iskoristili su crnu rupu u igri gostiju, odvojili se na dvoznamenkastu prednost i tu su riješili pitanje pobjednika, sve do posljednje tri minute Škrljevčani nisu uspjeli doći na niže od osam poena zaostatka.

Uzalud su nakon prve dionice Rajković i Barnjak na minutama odmora pozivali da se trgnu, da se probude, prava reakcija izostala je sve do završnice.

Domaćini su iskoristili činjenicu da imaju dužu klupu i lakše mogu izdržati utakmicu u visokom ritmu, pritom su kvalitetno odradili i šutersku dionicu i apsolutno su izdominirali u skoku, na kraju susreta imali su čak 17 skokova više od suparnika (38:21), što je Škrljevčanima, za koje je Jelenković nastupio pod blokadama zbog problema s leđima, bilo nemoguće nadoknaditi.

Ovim dvjema momčadima predstoji još jedan ogled, 12. ožujka čeka ih zaostala utakmica 11. kola odgođena zbog koronavirusa, u toj utakmici Škrljevčanima će biti za nijansu teže igrati budući da ne mogu koristiti usluge Daniela Zovka, koji je došao za drugi dio sezone.