Premijer liga: Adria Oil Škrljevo 18. pobjedom ove sezone zaključilo regularni dio

Petak, 30. travnja 2021. 19:54 Napisao/la  KS

Još uvijek se ne zna s koje će pozicije Škrljevčani ući u dogiravanje, Sonik Puntamika i Šibenka svoju utakmicu u Zadru nisu odigrali zbog koronavirusa

Arkim Robertson ubacio je 21 poen

HT Premijer liga, 33. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – ZABOK 85:73 (16:17, 26:21, 23:24, 20:11)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Gordan Terlević, Marko Stanković, Andrea Đuraki

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 11 (0-1), Barnjak 13 (3-4), Robertson 21 (5-5), Rajčić 5, Vrgoč, Arslanagić 13 (3-5), Pilepić 7 (1-1), Vucić 2, Gunjina 3 (1-2), Boban 8 (1-1), Cvitković 2.

ZABOK: Tomas 14 (3-6), Marić 16 (2-2), Worku 5 (0-2),  Maričević 10 (0-2), Jambrović 8 (1-2), Martinko 6, Krajinović 12 (2-2), Anzulović 2 (2-2), Črnjević, Antonić, Elčić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva treći prvenstveni krug zaključili su pobjedom, osamnaestom ove sezone, momčad trenera Damira Rajkovića opravdala je status favorita u utakmici u kojoj je domaća momčad stvari manje-više držala pod kontrolom od trenutka kada je preuzela vodstvo.

Ovom pobjedom Škrljevčani nisu riješili pitanje petog mjesta, još uvijek se ne zna hoće li u doigravanje krenuti kao peti ili šesti i protiv koga će u doigravanju igrati, košarkaši Sonik Puntamike i Šibenke u Zadru jučer nisu odigrali svoju utakmicu zbog koronavirusa.

Nisu domaći košarkaši dobro otvorili utakmicu, nikako se nisu uspjevali nametnuti svojim prepoznatljivim stilom igre, a košarkašima Zaboka to je dobro došlo da održavaju prednost od nekoliko poena pa sve do prednosti od devet poena tricom Marčinkovića u 14. minuti (23:32), koliko je iznosila njihova najveća prednost  u prvom dijelu utakmice.

Nakon minute odmora domaće klupe košarkaši Adria Oil Škrljeva malo su podignuli intenzitet igre u obrani pa su malo po malo počeli nadoknađivati zaostatak i u završnici prvog dijela, u periodu od 17. do 20. minute, serijom 14:4 konačno uspjeli preuzeti prednost.

Niti u trećoj dionici nisu košarkaši Škrljeva zakazali u napadačkom dijelu, ali budući da nikako nisu uspjevali povezati nekoliko dobri obrambenih akcija gosti su im stalno puhali za vrat i uspjeli se izboriti za ulazak u neizvjesnu završnicu.

Četvrtu četvrtinu tricom je kod domaćina otvorio kapetan Boban, na drugoj strani na isti je način odgovorio Krajinović, gosti su „živjeli“ od šuta koji ih je jedno vrijeme jako dobro služio, Marić, Jambrović, Marčinković... pogađali su kad je Zabočanima najviše trebalo.

Kada je stao šut, kada su povezali nekoliko promašaja u nizu domaći košarkaši to su znali kazniti, u 35. minuti dohvatli su svoju najveću prednost na utakmici (75:67), a nakon Robertsonove blokade Mariću propustili realizirati i kontru za prvu dvocifrenu prednost na utakmici.

No, dohvatili su je u 36. minuti, Barnjak je lijepom asistencijom pronašao usamljenog Arslanagića i pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno (77:67).

Tri minute prije kraja dvama vezanim ubačajima gosti su iznova smanjili rezultat, Damir Rajković opravdano se ljutio na svoje izabranike, pozvao još jednom na predah, nakon kojega su nestale i one posljednje dvojbe.

Boban pa tricom Jelenković odveli su Škrljevčane do najveće prednosti u 38. minuti (82:71).

Arkim Robertson bio je apsolutno prvo ime susreta, utakmicu je zaključio s valorizacijom 36, ubacio je 21 poen uz samo jedan promašaj iz igre (8-9), čemu je pridodao čak 15 skokova i dvije blokade.