HT PREMIJER LIGA

Košarkaši AO Škrljeva srušili prvog ABA-ligaša ove sezone

Petak, 19. ožujka 2021. 22:02 Napisao/la  KS

Predvođeni sjajnom osovinom Toni Jelenković-Fran Pilepić Škrljevčani su dohvatili prvu stotku i iz sebe izbacili sve frustracije nakon šokantnog poraza od Sonika u Zadru

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

HT Premijer liga, 25. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – GORICA 102:85 (31:20, 17:24, 20:21, 34:20)

Dvorana u Mavrincima. Bez gledatelja.

Suci: Vovk, Jovović, Galić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 25 (4-5), Gunjina 8, Barnjak 2, Robertson 15 (5-8), Vrgoč 18 (3-4), Pilepić 25 (6-6)), Vucić 2, Boban 5, Kostić, Rajčić, Bjelanović 2, Cvitković.

GORICA: Batur 8 (1-2), Mazalin 11 (1-1), Uljarević 17 (9-10), Ljubičić 19 (3-6), Kapusta 7 (1-1), Majcunić, Kalajžić 10 (4-7), Mašić 1 (1-2), Savić, pavlović 5 (0-1), Baković 7.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva dočekali su tu utakmicu koju su toliko čekali ove sezone.

Nakon šokantnog poraza u Zadru od Sonika Škrljevčani su na Mavrinicima deklasirali favoriziranu  Goricu, prva ovoseznska pobjeda nad jednim ABA-ligašem došla je nevjerojatnom partijom, kao da je „zelenima“ trebala utakmica u kojoj će na suparniku istresti sve frustracije nakon onakvog zadarskog poraza.

Puno se stvari treba poklopiti za jednu takvu pobjedu, a Škrljevčanima se poklopilo nekoliko iznimno raspoloženih igrača, koji su se tijekom čitavog susreta  nevjerojatno nadopunjavali.

Kada se u to uklopi čitava momčad dobije se konačni rezultat – stotka.

Nitko Goricu nije nadigrao tako kako su ih nadigrali košarkaši Adria Oil Škrljeva sinoć, koji su za ovu pobjedu odigrali jednu od svojih najboljih partija ikada.

Pritom, utakmicu sezone odigrao je Toni Jelenković, kao i Ivan Vrgoč, Luka Vucić, utakmicu sezone odigrao je i Fran Pilepić, koji je definitivno pokazao koliko vrijedi kada je pravi i to u igri u oba smjera, ali i kao šuter i kao razigravač.

Nikoga ne treba izostaviti, apsolutno svi su dali nemali obol ovom velikom uspjehu, koji je momčad Adria Oil Škrljeva održao u utrci za petim mjestom.

Ne baš najbolje otvaranje zamijenila je sjajna partitura Tonija Jelenkovića, njegove dvije trice, jedan prodor, dvije ukradene lopte i dvije asistencije odvele su Adria Oil Škrljevo do serije 10:0 i vodstva u 4. minuti (12:6).

Na tom valu ostali su domaćini čitavu prvu dionicu, veliku su energiju uložili i u obrani i u napadu, maksimalno agresivnim pristupom pomalo su iznenadili goste, koji se nikako nisu uspjevali prilagoditi.

Na odličnu Jelenkovićevu igru nadovezala se čitava momčad, u prvih deset minuta Škrljevčani nisu imali slabe točke u momčadi i to se osjetilo na rezultatu.

Malo je tko ove sezone Gorici ubacio 31 poen u deset minuta, a to zorno opisuje igru domaćina u prvih deset minuta.

Jedna situacija možda najbolje opisuje pristup u prvih deset minuta, u 8. minuti Pilepić je poentirao uz prekršaj, Pilepićev ubačaj bio je treći uzastopni skok u napadu domaćina, jedan za drugim priskakali su u pomoć, što samo potvrđuje koliko su „glavama“  bili u utakmici.

Tamo gdje je stao Jelenković u prvih deset minuta nastavio je Barnjak u drugoj dionici, potpuno se podredio momčadi na najbolji mogući način (četiri ukradene lopte, pet ukupno u prvih 20 minuta, šest asista) pa su domaćini uspješno održavali prednost sve do 17. minute (44:34).

No, goste se isto ponešto pitalo, Gorica je prekvalitetna momčad da ne bi znala iskoristiti prigodu kad se konačno ukazala, mali pad u igri domaćina i rani izlazak iz bonusa vratio je Goričane na egal, uglavnom zahvaljujući odličnom Ljubičiću i Karlu Uljareviću, koji je prije dvije godine nosio dres momčadi iz Mavrinaca.

Traljav je za domaću momčad bio ulazak u utakmicu, traljav je bio početak drugog dijela.

Gosti su zadržali dobru igru s kraja druge dionice, ovoga puta se Škrljevčani nisu najbolje prilagodili pa je Gorica serijom 12:0 otišla do prvog vodstva (48:52).

U 23. minuti počelo je buđenje domaćina, iznova su pohvatali konce u igri, uspjeli su održati rezultat u egalu, a onda iznova vratiti prednost na svoju stranu serijom 9:0 od 26. do 28. minute.

Dobro su radili u obrani, još bolje trčali u leđa gostima pa su trima polu-kontrama (Jelenković, Pilepić, Vucić) došli na plus pet (65:60).

Maestralna je bila prva četvrtina, ali je maestralno odigrana bila i završnica utakmice.

Otvorio ju je Boban tricom, nastavili su sjajni Vrgoč i Fran Pilepić, uz standardno dobru igru jučer ekstra raspoloženog Tonija Jelenkovića.

U 33. minuti Batur je tricom smanjio zaostatak gostiju na samo tri poena (74:71), četiri minute kasnije Gorica se – raspala.

Prvo ime završnice definitivno je bio Fran Pilepić, u posljednjih deset minuta ubacio je Gorici 17 poena, uz nekoliko sjajnih proigravanja za Vrgoča.

U prvih deset minuta Gorica je primila 31 poen, u posljednjih deset 34.

Ne postoji način na koji su mogli dobiti sinoćnju utakmicu nakon koje nitko od favorita više momčad Adria Oil Škrljeva neće doživjeti kao momčad koja ne može igrati protiv favorita.