Doigravanje: Adria Oil Škrljevo poraženo u Zagrebu, Cibona slavila u prvoj utakmici

Nedjelja, 09. svibnja 2021. 20:17 Napisao/la  SC
Josip Barnjak

Četvrtfinale doigravanja, prva utakmica

CIBONA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 92:80 (25:19, 30:16, 15:20, 22:25)

Košarkaški centar Dražen Petrović. Bez gledatelja.

Suci: Tomislav Vovk, Bojan Kruljac, Krešimir Katić

CIBONA: Radovčić 12 (2-2), Planinić 9 (1-2), Prkačin 8, Drežnjak 20 (4-5), Nakić 9 (6-6), Vujović, Marić 8 (2-2), Mustapić 8 (4-4), Novačić 5 (1-1), Gnjidić 8 (1-2), Branković 5 (0-2).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 13 (2-4), Gunjina 11 (2-5), Barnjak 16 (2-3), Robertson 19 (3-8), Vrgoč 4 (1-2), Arslanavić, Pilepić 8, Vucić, Boban 9, Rajčić, Bjelanović, Cvitković.

Košarkaši Cibone opravdali su ulogu favorita i stekli prednost u četvrtfinalnoj seriji doigravanja protiv Adria Oil Škrljeva.

Iako se činilo da su Zagrepčani pobjedu osigurali nakon prvog dijela, odnosno da će završnica biti potpuno nezanimljiva budući da su u 29. minuti imali dvadeset poena prednosti (70:50), Škrljevčani su ipak pronašli načina kako u prvi ogled unijeti dozu drame.

Od 29. do 34. minute gosti su serijom 16:0 došli na samo četiri poena zaostatka, imali su i napad za minus jedan, uspjeli su odlično izraditi domaću obranu, ali Jelenkovićev šut za tri poena ipak nije pogodio cilj.

Gostujućoj seriji tu je bio kraj, Cibona je znala kako zadržati prednost do kraja utakmice.

Škrljevčani su odigrali kvalitetnu utakmicu, mogla je biti i zanimljivija da su bili malo koncentriraniji na liniji slobodnih bacanja, domaćini su s linije ubacili čak 11 poena više (Škrljevo 10-22, Cibona 21-26), odnosno da su uspjeli zatvoriti obruč.

Cibonina dominacija bila je upravo na skoku najizraženija, imali su čak 18 skokova više od gostiju (39-21), od toga  deset napadačkih skokova više (16-6).

Druga utakmica na rasporedu je u srijedu od 18 sati na Mavrincima.