Premijer liga: AO Škrljevo slavilo kod Gorice, Jelenković i Barnjak vodili momčad do pobjede

Subota, 23. listopada 2021. 19:17 Napisao/la  SC

Izjednačena utakmica odlučena je u završnici, Paolo Marinelli i Toni Jelenković odveli su Škrljevčane do 11 poena prednosti pet minuta prije kraja i prelomili pitanje pobjednika

Toni Jelenković

HT Premijer liga košarkaša, 7. kolo

GORICA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 78:84 (17:19, 21:18, 17:18, 23:29)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50.

Suci: Vovk, Vulić, Rogić.

GORICA: Kalajžić 12 (2-3), Cinac 3 (1-2), Majić 6 (1-2), Baković 18 (2-3), Konjević, Uljarević 10, Mašić 10 (4-4), Savić 5, Milolaža, Sokol, Cvitković 6 (4-6), Kapusta 8 (1-2).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 8 (0-1), Jelenković 22 (6-7), Barnjak 21 (8-8), Rajčić 5 (2-2), Vrgoč 8 (1-2), Stojanović, Hortman 8, Vucić, Kostić, Marinelli 10, Šajin 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva upisali su još jednu važnu pobjedu ove sezone, do četvrtog gostujućeg slavlja došli su na parketu momčadi koja će im zasigurno biti jedan od protukandidata za ulazak u Ligu šest pa pobjeda protiv Gorice samim time dvostruko vrijedi.

Škrljevčani su sjano otvorili utakmicu, serijom 12:0 odvojili su se na 19:5 u sedmoj minuti, ali je uslijedio jedan kreativan zastoj pa su domaćini uzvratili na isti način, uhvatili priključak i vratili utakmicu u egal i sve do same završnice niti jedna momčad nije se uspjela značajnije rezultatski odvojiti.

Početkom četvrte dionice Škrljevčani su krenuli po pobjedu, tricom Marinellija i s osam vezanih poena (dvije trice) ponajboljeg igrača utakmice Tonija Jelenkovića gosti su se u 35. minuti odvojili na 11 poena prednosti (68:57) i utakmica je tu prelomljena.

Domaćini su nastojali hvatati priključak, ali svaki put kada je trebalo gosti su imali spremno rješenje, kao što je bio slučaj u 39. minuti, nakon Mašićeve trice domaćini su se primakli na dva poena zaostatka (73:75), 1:26 minuta prije kraja Marinelli je tricom vratio pet koraka prednosti.

Prvo ime u redovima gostiju bio je Toni Jelenković sa 22 poena (šut za tri poena 4-8), uz po četiri skoka i asistencije, Jelenković u ovakvom izdanju itekako je nedostajao „zelenima“ i protiv Cibone i protiv Nutrisport Ilirije.

Josip Barnjak dodao je 21 poen, uz šest skokova, pet asistencija i dvije ukradene lopte, Barnjak i Jelenković očito su pokretačka snaga momčadi Damira Rajkovića, koja se definitivno može ubrojati u najveći hit dosadašnjeg dijela prvenstva.