Alpe Adria Cup: Adria Oil Škrljevo se vratilo na pobjednički kolosjek u Prievidzi

Srijeda, 03. studenog 2021. 21:39 Napisao/la  SC

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su drugu pobjedu u D skupini i približili se plasmanu u četvrtfinale Alpe Adria Cupa

Mario Rajčić
Mario Rajčić Foto: KK Adria Oil Škrljevo/Facebook/Vigo Mavrović

Alpe Adria Cup, D skupina, 4. kolo

PRIEVIDZA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 77:79 (23:18, 18:21, 13:19, 23:21)

Nike Arena u Prievidzi. Gledatelja: 200.

Suci: Kurc, Nejeichleb, Ulrych.

PRIEVIDZA: Matuška 5, Majercak 22 (1-2), Oshita 18 (6-6), Kincel 6 (0-1), Creammer 19 (4-6), Walker 2, Jass, Kielar, Lukač 3, Magdolen 2.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 9 (2-2), Jelenković 10 (3-4), Kostić 2, Barnjak 10 (4-6), Šajin 18, Stojanović 2, Vucić 2, Rajčić 16 (3-4), Marinelli, Čošić, Vrgoč 10 (4-6).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva vratili su se na pobjednički kolosjek, Škrljevčani su slavili na gostovanju kod slovačke Prievidze ostvarivši drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Alpe Adria Cupa, čime su se približili jednom od željenih ciljeva, plasmanu u idući krug natjecanja.

Momčad trenera Damira Rajkovića opasno je živjela i u Prievidzi, gostujući košarkaši nepotrebno su si tijekom čitave utakmice komplicirali život, pa su si tako zakomplicirali i završnicu utakmice u kojoj su domaćini došli u prigodu sa sirenom šutirati za pobjedu.

Srećom po Škrljevčane, Matej Majercak nije imao vremena dovoljno da si iskreira poziciju za šut, pa je njegov pokušaj iz trka s polovice igrališta bio prilično neprecizan.

Krasnom individualnom akcijom Stefana Šajina, tricom Tonija Jelenkovića i dvama slobodnim bacanjima Ivana Vrgoča Škrljevčani su 2:20 minuta prije kraja utakmice otišli na 75:65.

Domaćini su ekspresno smanjili zaostatak, Lukačevom tricom u posljednju minutu ušli su sa samo pet poena minusa  (77:72) pa onda preko Oshite smanjili na tri poena zaostatka trideset sekundi prije kraja utakmice.

Deset sekundi prije kraja nepotrebno dramatičnog dvoboja Jelenković je utakmicu pokušao riješiti s perimetra, lopta se od obruča vratila Rajčiću, koji sedam sekundi prije kraja pogađa jedno slobodno bacanje (78:74).

Domaći trener pozvao je minutu odmora, lopta se preselila na gostujuću polovicu terena, košarkaši Prievidze pripremili su akciju za Oshitu koji tricom s devet metara tri sekunde prije kraja dovodi svoju momčad na samo poen zaostatka (78:77).

Uslijedio je brzi prekršaj na Jelenkoviću, koji pogađa drugo  slobodno bacanje (79:77), ali vremena ipak nije ostalo dovoljno da Majercak u velikom stilu zaključi preokret domaćina.

Stefan Šajin utakmicu je okončao sa 18 poena, Mario Rajčić dodao je 16 za pobjedu Škrljevčana, obojici je to najbolji napadački učinak ove sezone.