PREMIJER LIGA

Nik Slavica postigao 34 poena u porazu od Zadra

Utorak, 07. prosinca 2021. 21:17 Napisao/la  SC

Nik Slavica ubacio je 34 poena za goste koji su u posljednjih deset minuta ušli s minimalnom prednošću i onda u potpunosti nestali s parketa

Toni Jelenković
Toni Jelenković Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga košarkaša, 13. kolo

ZADAR – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 95:81 (25:22, 17:25, 22:18, 31:8)

Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja: 100.

Suci: Peić, Galić, Anzulović.

ZADAR: Carter 17 (5-6), Brala 4 (2-2), Drežnjak 8 (1-2), Mavra 5 (2-3), Thompson 9 (1-1), Marčinković 8, Paponja, Jordano 3, Vuković 12, Bursać 5 (1-2), Junaković 11 (3-4), Buljan 13 (2-7).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 3 (1-1), Barnjak 21 (12-13), Šajin 4, Vrgoč 12 (8-8), Slavica 34 (4-10), Stojanović, Hortman, Vucić, Bešić, Ćošić, Zovko 7 (0-1).

Nakon pet minuta igre gosti su imali vodstvo 13:10, uz sedam poena Slavice, koji je odlično otvorio utakmicu.

Izjednačio je Mavra tricom s devet metara na isteku napada, gosti su zaredali s pogrešnim odlukama u napadu pa je domaća momčad uhvatila preuzela prednost.

No, Zadrani su prilično agresivno ušli u utakmicu, već do pete minute iskoristili su bonus što je Škrljevčanima omogućilo da s linije slobodnih bacanja održe priključak, uz jednu tricu Barnjaka i kvalitetan napadački učinak Vrgoča (osam poena).

Gosti su se dosta teško obrambeno nosili sa Zadranima, bilo je to vidljivo u drugih pet minuta prve dionice pa se na predah ipak otišlo s prednošću domaćina, koji su se tricom Jordana u 12. minuti odvojili na 28:22.

Zadrani su zadržali istu razinu agresivnosti, suci isti kriterij, a gosti su zaigrali bitno angažiranije u obrani i rezultat nije mogao izostati.

Serijom 15:3 „zeleni“ su u 18. minuti otišli na 40:33 nakon Slavičinog ubačaja, odnosno Vrgočevog skoka u napadu (40:33).

U prvih 20 minuta odličan posao napravili su Ivan Vrgoč i razigrani Nik Slavica, čak 10 od ukupno 17 prekršaja Zadrani su napravili na krilnim igračima gostiju, Slavica je pritom ubacio 16 poena uz sedam skokova, Vrgoč je dodao 12 poena (8-8 s linije slobodnih bacanja).

Vrgoč je na žalost na tome i ostao, Slavica je utakmicu okončao s 34 poena i deset skokova.

Trica Slavice na otvaranju treće dionice i sjajan ubačaj Jelenkovića uz prekršaj odvelo je Škrljevčane na 53:43 u 22. minuti, tricom Zovka gosti su dohvatili i plus 11, svoju najveću prednost na utakmici  (56:45) u 23. minuti.

No, u istom ritmu nisu i nastavili, ušli su u seriju loših odluka, a domaćini sa devet vezanih ubačaja došli na dva poena zaostatka do 26. minute.

Utakmica je iznova bila na egalu, Barnjak i Zovko održali su minimalnu prednost na strani gostiju.

Zadrani su posljednju dionicu odigrali na krilima Justina Cartera (17 poena, 6 asistencija ukupno),  otvorili su četvrtinu sa 6:0, pa tricama Cartera i Marčinkovića otišli na 80:70 u 34. minuti, gosti su podbacili obrambeno i napadački, konačni ishod dao se naslutiti.

Tračak nade ukazao se točno 4:28  minuta prije kraja,  zaiskrilo je između  Junakovića i Slavice, uz nesportsku grešku Junakovića dosuđena je i tehnička greška domaćoj klupi, ali gosti to nisu kvalitetno iskoristili, pogodili su samo jedno slobodno bacanje, zbog prekršaja u napadu ostali bez Zovka, a nakon toga i Vrgoča i povratka u utakmicu više nije bilo.

Šteta što Škrljevčani utakmicu u posljednjoj dionici malo duže nisu zadržali na egalu, pitanje je kakvu bi reakcija domaće momčadi isprovocirali, iako je jasno da Škrljevčani širinom ipak ne mogu parirati Zadranima.

Igrači s klupe Zadra ubacili su 52, igrači s klupe Škrljeva samo 7 poena.