Alpe Adria Cup: AO Škrljevo poraženo u Češkoj, potopom završili natjecanje

Nedjelja, 28. studenog 2021. 20:37 Napisao/la  SC

Na otvaranju posljednje dionice domaćini su serijom 15:0 riješili sve dvojbe, Škrljevčani su na svoj prvi ubačaj čekali punih šest i pol minuta

Luka Vucić
Luka Vucić Foto: KK Adria Oil Škrljevo/Facebook

Alpe Adria Cup, Skupina D, 6. kolo

SLUNETA USTI NAD LABEM – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 81:60 (20:11, 19:22, 17:17, 25:10)

Sportcentrum. Gledatelja: 305.

Suci: Mangala, Doušek, Eduard (Slovačka)

SLUNETA USTI NAD LABEM: Svejcar 12, Johnson 8 (1-2), Autrey 7 (2-2), Pecka 14, Alston 8 (2-2), Bohuslav 9, Haiblik 2 (2-2), Fait 18 (7-8), Wiesner, Karlovsky 3 (1-2)

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 10 (1-1), Vucić 7, Barnjak 14 (5-9), Rajčić 2 (2-2), Vrgoč 8 (2-2), Stojanović 8 (1-2), Hortman 7 (1-1), Ćošić 2, Šajin 2.

Košarkaši Škrljeva doživjeli su težak poraz na gostovanju kod Slunete, desetosatno putovanje očito je ostavilo traga na izabranicima Damira Rajkovića, koji su se katastrofalnim otvaranjem posljednje dionice oprostili od daljnjeg natjecanja u ovogodišnjem izdanju Alpe-Adria Cupa.

Gosti su držali priključak za domaćinima sve do posljednje dionice, iako se momčad Slunete nekoliko puta pokušavala rezultatski odvojiti.

Početkom druge četvrtine domaćini su imali i deset poena prednosti (23:13), ali gosti Jelenkovićevim i Stojanovićevim ubačajima u dva navrata dolaze na jedan poen zaostatka (26:25, 31:30), posljednji put u 18. minuti.

No, Toni Jelenković tada mora zbog dviju tehničkih pogrešaka napustiti parket, pa je ionako kratka rotacija gostiju postala još kraća.

Na otvaranju posljednje dionice domaćini su serijom 15:0 riješili sve dvojbe, gostima ništa nije polazilo za rukom, prvi ubačaj upisao je Josip Barnjak nakon šest i pol minuta igre s linije slobodnih bacanja.