PREMIJER LIGA

AO Škrljevo ostvarilo važnu pobjedu protiv Alkara

Nedjelja, 20. veljače 2022. 19:35 Napisao/la  KS

Predvođeni raspoloženim Josipom Barnjakom i Tonijem Jelenkovićem domaćini su u završnici utakmice slomili uporne i tvrde goste

Josip Barnjak vodio momčad do pobjede

Premijer liga košarkaša, 16. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – ALKAR 79:72 (14:18, 23:13, 15:17, 27:24)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 100.

Suci: Jovović, Hadžić, Đuraki.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 17, Barnjak 28 (3-6), Rajčić 8, Zovko 4 (1-2), Vrgoč 4 (1-2), Stojanović, Vucić, Kostić, Bešić, Šajin 18 (2-4), Čošić.

ALKAR: Putnik, Krstanović 4, Vučić 11 (3-4), Mcglynn 24 (10-10), Gilbert 20 (8-9), Jurela 3 (1-1), Mastelić, Gizdavčić 2, Lukačić, Šarić 8 (0-1), Tomašević, Jukić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva svladali su Alkar u zaostaloj utakmici 16. kola HT Premijer lige, čime su zadržali priključak za plasmanom u gornji ligaški dom, odnosno Ligu šest.

Važnost utakmice očito je sputala domaće košarkaše, trebalo im je malo vremena da pronađu dobar ritam, a kada su ga konačno uhvatili i kada je samo trebalo prelomiti dvoboj, to jednostavno nisu uspjeli napraviti.

Upravo iz tog razloga iz jedne relativno lijepe situacije sami su sebe doveli u rezultatski minus, Sinjani su serijom 8:0, predvođeni odličnim Amerikancima Gilbertom i Mcglynnom u 35. minuti imali sedam poena prednosti (62:55).

No, onda je ušla trica Jelenkovića, potom i Barnjaka, pa su Jelenković i Barnjak to sve ponovili još jedanput za novo vodstvo domaćih (67:66) tri minute prije kraja.

U 38. minuti Jelenković je dodao još jednu tricu, 36.1 sekundu prije kraja lijepo je razigrao raspoloženog Šajina i domaći su konačno mogli odahnuti.

U lijepoj atmosferi na Mavrincima igrala se prilično tvrda partija, u obje su momčadi dominantne bile obrane, i jednoj i drugoj momčadi u pojedinim je dionicama igre trebalo vremena da se adaptiraju.

U prvom dijelu kod domaćina je lijepu rolu odigrao Šajin, u drugom su apsolutno dominirali Jelenković (šut za tri poena 5-9, sedam asista) i naročito Barnjak (osam skokova), koji je pogodio sedam trica iz deset pokušaja, lopta je kroz obruč ulazila kada god je trebala.