Premijer liga: Adria Oil Škrljevo ostvarilo dvanaestu pobjedu ove sezone

Subota, 06. ožujka 2021. 19:40 Napisao/la  KS

Uspjeh je tim veći što je ovo momčadi Adria Oil Škrljeva peta uzastopna pobjeda i od tih pet tek druga na domaćem terenu

Košarkaši Adria Oil Škrljeva s trenerima Damirom Rajkovićem i Mirkom Ščekićem
Košarkaši Adria Oil Škrljeva s trenerima Damirom Rajkovićem i Mirkom Ščekićem Foto: Kristian Sirotich

HT Premijer liga, 23. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – HERMES ANALITICA 83:57 (19:16, 20:15, 16:18, 28:8)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Peić, Stanković, Rogić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 5, Vucić, Gunjina 4, Robertson 19 (5-9), Vrgoč 9 (3-4), Pilepić 16 (4-4), Jelenković 11, Barnjak 9 (3-3), Boban 4 (4-6), Kolić, Bjelanović 2, Cvitković 4.

HERMES ANALITICA: Mileković 14 (3-3), Kalpić 13, I. Svoboda 4 (1-2), Šutalo 9 (3-4), Kordić 3, Joksimović 2, Cvitanović 1 (1-2), Gazić 6 (2-2), Tomić, Marcelić 3, Ćorić, N. Svoboda 2 (2-2).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su i 12. pobjedu ove sezone, momčad trenera Damira Rajkovića tako je na početku trećeg natjecateljskog kruga prvi puta ove sezone ušla u pozitivan skor, u 23. kolu imaju više pobjeda nego poraza ove sezone.

Uspjeh je tim veći što je ovo momčadi Adria Oil Škrljeva peta uzastopna pobjeda i od tih pet tek druga na domaćem terenu, a izborena je u utakmici u kojoj baš  i nisu na razini svojih najboljih ovosezonskih izdanja.

Škrljevčani su odmah na početku utakmice ostavili dojam momčadi koja je pomalo nonšalantno otvorila partiju, pa su zbog toga malo morali i  patiti.

Dobro, možda je patnja preteška riječ, ali sve do same završnice nisu uspjevali ući u ritam kojim bi utakmicu definitivno prelomili u svoju korist, iako su je čitavo vrijeme kontrolirali i imali prednost na svojoj strani, odnosno konačni ishod niti u jednom trenutku nije bio upitan.

Nekoliko puta došli su u prliku napraviti značajniji rezultatski iskorak i svaki put bi dozvolili gostima da uhvate priključak, posljednji put u 30. minuti kada su došli na samo pet poena zaostatka.

Naravno, način na koji su odigrali posljednju dionicu baca novo svjetlo na utakmicu, gosti su četiri minute čekali na prvi ubačaj, nakon sedam minuta postigli su samo tri poena, domaćini čak 19.

Utakmica protiv Hermes Analitice definitivno je utakmica koju su košarkaši Adria Oil Škrljeva dobili na kvalitetu, pa su je na taj način na kraju i prelomili.

Prvi put ove sezone trener Damir Rajković dobio je priliku ponešto vremena odvojiti i za one igrače koji nešto manje igraju.

Idući suparnik momčadi trenera Damira Rajkovića bit će Sonik Puntamika u Zadru, ta utakmica mogla bi odlučivati čak i o petom mjestu.