Adria Oil Škrljevo nakon pet uzastopnih pobjeda poraženo u Jazinama

Ponedjeljak, 15. ožujka 2021. 21:57 Napisao/la  SC

HT Premijer liga, 24. kolo

SONIK PUNTAMIKA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 86:84 (21:20, 18:18, 20:22, 27:24)

Dvorana Jazine. Bez gledatelja.

Suci: Radojković, Hordov, Mirčeta.

SONIK PUNTAMIKA: Jošić, Palčić, Runjić 20 (8-10), Cvitković 12 (2-2), Cvitković 17, Vladović 16 (3-4), Rašić 14 (2-3), Šarlija Vručinić, Zelanto, Zovko 6, Petani 1 (1-1).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 10 (7-8), Gunjina 9, Barnjak 8 (4-4), Robertson 24 (8-12), Vrgoč, Pilepić 10 (7-8), Jelenković 5, Vucić, Boban 16 (2-3), Rajčić, Bjelanović, Cvitković 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu uspjeli nastaviti pobjednički niz, Škrljevčani su poraženi od Sonik Puntamike u Jazinama, u posljednjoj utakmici 24. kola HT Premijer lige.

Deset sekundi prije kraja utakmice Lovre Runjić ubacio je dva slobodna bacanja i donio prednost domaćoj momčadi (86:84), gostima je ostalo vremena za organizaciju jednog napada, nakon minute odmora trenera Damira Rajkovića dogovorena je akcija za Frana Pilepića, iskusni šuter se izborio za svoj prostor, nedugo prije zvuka sirene potegao šut, ali je lopta ostala na obruču.

Ovim porazom košarkaši Adria Oil Škrljeva uvelike su umanjili svoja nastojanja da se izbore za peto mjesto u Premijer ligi, imat će za čime žaliti, previše su prilika propustili u Jazinama da to na kraju ne bi bilo kažnjeno.

Nisu košarkaši Adria Oil Škrljeva utakmicu izgubili u posljednjem napadu, naravno, izgubili su je s nekoliko neobjašnjivih pogrešaka u napadima što su prethodili, kola su za njih krenula nizbrdo baš onda kada se činilo da bi mogli napraviti taj iskorak i povezati i šestu pobjedu u niz.

Recimo, 3:52 minute prije kraja Pilepić je izborio tri slobodna bacanja i sva tri pogodio za 75:79, ali su suci na drugoj strani darovali tri bacanja i Rašiću, koji domaću momčad vraća u egal (77:79).

Nakon toga gosti su upropastili dva napada za redom, iskusni Jakov Vladović kaznio ih je tricom za 80:79 2:49 minuta prije kraja.

Potom su gosti u rubriku izgubljene lopte dodali još jednu recku, ali su nakon odlične obrane na Vladoviću (prethodila joj je sjajna blokada Robertsona na Cvitkoviću) iz kontre vratili prednost (Gunjina za 80:82 1:57 prije kraja), ali onda Vladović presjeca jednu loše dodavanje Pilepića za Bobana i vraća prednost na stranu domaćina (84:82, 1:27 minuta prije kraja).

Na ulasku u posljednju minutu Robertson je energičnim zakucavanjem poravnao rezultat, Gunjina na drugoj strani ukrao loptu Gospiću, a Arslanagić nakon podužeg čekanja krenuo u solo akciju što je okončana – prekršajem u napadu 27 sekundi prije kraja.

U tom toplo-hladno ritmu na kraju je utakmica završila hladnim tušem za goste, koji su imali pobjedu u svojim rukama i izmigoljila je iz ruku.

Zavšrnica utakmice bila je prava preslika zbivanja na parketu tijekom svih 40 minuta, Škrljevčani jednostavno nisu bili pravi, nisu bili u ritmu kojim  bi riješili utakmicu u svoju korist.

Recimo, nakon prvih deset minuta domaćini su imali devet izgubljenih lopti, Škrljevčani su imali šest ukradenih lopti, a minimalno vodstvo bilo je na strani Sonika (21:20).

U drugoj četvrtini uspjeli su se vratiti nakon što su domaćini otišli na plus deset (34:24), u trećoj su otišli na plus šest (49:55) i u samo dva napada domaćini su se vratili u egal.

Škrljevčani nisu bili pravi, imali su apsolutnu dominaciju u skoku (21-38), ali nisu imali vanjski šut.

Imali su nešto manje pogrešaka (22-20), ali nisu imali onu svoju energiju, dijelom i zbog činjenice da su Barnjak i Pilepić igrali nezaliječeni, do nedjelje navečer još uvijek su bili upitni za nastup.

Dobili su bitku pod obručem, ali nisu dobili utakmicu.