PREMIJER LIGA

AO Škrljevo doživjelo prvi poraz ove sezone

Petak, 08. listopada 2021. 20:11 Napisao/la  KS

Ključni trenutak zbio se u 35. minuti, zbog pet osobnih igru je napustio Taylor Adway, a njegov izostanak domaća momčad nije uspjela nadoknaditi

Košarkaši Adria Oil Škrljeva
Košarkaši Adria Oil Škrljeva Foto: Kristian Sirotich

HT Premijer liga košarkaša, 4. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – ŠIBENKA 84:89 (20:23, 24:22, 18:20, 22:24)

Dvorna SRC Mavrinci. Gledatelja: 100.

Suci: Jovović, Muhvić, Reić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović 4 (0-2), Adway 21 (3-3), Jelenković 15 (7-8), Barnjak 11 (2-5), Rajčić 2, Hortman 2, Kostić, Marinellli 9 (2-2), Bešić, Šajin 8, Vrgoč 12.

ŠIBENKA: Arslanagić 21 (5-5), Rebić 2. Jambrović 13 (3-4), Pleadin 9 (0-3), Paić 12, Kujundžić 10 (4-5), Živković, Gulin 12 (1-2), Bašić 4 (2-2), Grgurica, Solomun 6 (1-2), Antić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva više nisu jedina neporažena momčad HT Premijer lige, u četvrtom kolu Škrljevčane su na domaćem parketu zaustavili Šibenčani, momčad koja do ove utakmice još nije osjetila radost pobjede.

Ne znači to, naravno, da su domaći košarkaši podcjenili svoje goste, u jednoj tvrdoj i ne odveć lijepoj košarkaškoj utakmici Šibenčani su naprosto osjetili da je momentum na njihovoj strani i predvođeni Adnanom Arslanagićem, prošlogodišnjim razigravačem Škrljevčana, došli do prvih bodova.

Ključni trenutak utakmice zbio se u 35. minuti, u razmaku od samo desetak sekundi Taylor Adway prikupio je dvije posljednje osobne pogreške, izlazak obrambeno i napadački ponajboljeg igrača domaća momčad nije uspjela nadoknaditi, ma koliko se silno trudila.

Doduše, mali tračak nade da bi ipak možda mogli izdržati do kraja ukazao se nakon Jelenkovićeve trice za 74:69 preko ruke Kujundžića, nakon čega je Vrgoč još jednom zadržao prednost od pet poena na strani zelenih (76:71), ali i tada se osjetilo da domaćini energetski padaju, za razliku od gostiju.

Nije pomogla niti podrška s tribina.

U 37. minuti Šibenčani su dostigli zaostatak, nakon toga preko Gulina i poveli, a u redovima domaće momčadi više nije bilo snage za kvalitetniju reakciju.

Domaćini od početka utakmice nisu uspjelo nametnuti svoj način igre, osjetilo se da nisu pravi niti u obrani (koja bi trebala biti forte), niti u napadu i zbog toga su patili čitavu utakmicu, na kraju su pognutih glava napustili parket.

Tri puta uspjeli su nadoknaditi rezultatske minuse, ali to nije slomilo goste koji su možda i za nijansu više željeli ovu pobjedu.

Najveću prednost Šibenčani su ostvarili u periodu od 22. do 26. minute, serijom 10:0 gosti su se odvojili na plus 11 (46:57), domaćini su odgovorili svojom najboljom dionicom u jučerašnjoj utakmici, očito su do 36. minute ispraznili baterije pa za završnicu nije ostalo svježine, koncentracije, lucidnosti.