Kup: Adria Oil Škrljevo bez završnog turnira, Ribola Kaštela rutinski slavila

Srijeda, 22. prosinca 2021. 20:02 Napisao/la  SC

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu bili niti sjena momčadi koja je prije tri dana pobijedila Šibenku na Baldekinu

Kup Krešimira Ćosića, osmina finala

RIBOLA KAŠTELA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 79:70 (22:16, 26:14, 21:22, 10:18)

Sportska dvorana Sokolana. Gledatelja 25.

Suci: Hordov, Mrčeta, Bralić.

RIBOLA KAŠTELA: Delaš 19 (9-10), Krešić 18 (2-2), Perkušić 14 (3-4), Svalina 8, Elez 3, Vidović, Sanader 3, Klepo, Rašetina 8, Markota, Marasović 6.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 5, Kostić, Zovko 11 (1-1), Vrgoč 9 (2-2), Slavica 26 (2-4), Stojanović, Hortman 2, Vucić 6, Bešić, Šajin 11.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su u osmini finala Kupa Krešimira Ćosića, momčad trenera Damira Rajkovića ove sezone neće igrati na Final Eight turniru.

Ribola Kaštela rutinski je došla do pobjede protiv premijerligaša, iako iz nižeg natjecateljskog ranga domaća momčad spremno je dočekala Škrljevčane i apsolutno ih nadigrala u svim elementima igre.

Raspoloženi domaćini pobjedu su osigurali već nakon prvih dvadeset minuta, o tome kakav je bio odnos snaga na parketu najbolje će posvjedočiti podatak da je razlika u skokovima, primjerice, bila 24:10 u korist domaće momčadi nakon prvih 20 minuta.

Početkom nastavka domaćini su u dva navrata došli do prednosti od 22 poena, itekako kvalitetno ih je služio šut s vanjskih pozicija, ali im je u prilog išla i činjenica da gosti nisu odveć angažirano igrali u obrani.

No, situacija se počela na  bolje mijenjati sredinom treće dionice, kako su gosti malo podignuli intenzitet, tako je i domaćim košarkašima ruka malo češće zadrhtala.

Šest minuta prije kraja utakmice ukazao se tračak nade za goste, došli su na samo devet poena zaostatka (74:65), ali gosti četiri puta za redom nisu uspjeli realizirati svoj napad, a kako je vrijeme odmicalo tako je postalo sve izvjesnije da će u četvrtfinale kupa ići Ribola Kaštela.

Škrljevčani su i protiv Ribola Kaštele odigrali oslabljeni za Barnjaka i Rajčića, činjenica je da je vjerojatno i umor malo kumovao lošoj izvedbi, iako je činjenica da Škrljevčani nisu bili niti sjena momčadi koja je prije tri dana pobijedila Šibenku na Baldekinu.