1. HKL: Kvarner 2010 poražen u derbiju 9. kola, Riječani igrali na refule

Subota, 06. studenog 2021. 20:57 Napisao/la  KS
Košarkaši Kvarnera 2010 Foto: Kristian Sirotich

Prva liga košarkaša, 9. kolo

KVARNER 2010 – BOSCO 68:73 (17:24, 12:15, 14:21, 25:13)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 50.

Suci: Vulić, Čanković, Modrić.

KVARNER 2010: Štemberger 13 (3-3), Delpin 5 (1-2), Jadrijev 6 (1-4), Guštin 14 (2-2), Perković 6, Jashari 8, Baćac-Simper, Cvitković 9 (1-2), Krulčić 4, Vranković, Jakšić, Drljača 3 (1-2).

BOSCO:  Krajnović 16 (3-6), Katura 7, Šljiarić  4 (2-2), Babić 7 (3-4), Krapić 15 (4-4), Matić (0-2), Kuzmanović, Babić 14, Smolić 10 (0-2), Linde.

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u derbiju 9. kola Prve lige, Riječani su na Trsatu doživjeli drugi domaći poraz ove sezone.

Nakon trice Siniše Štembergera za 12:12, košarkaši Bosca odgovorili su dvjema tricama (Krapić, Babić) i gosti su se u 8. minuti prvi put značajnije odvojili (12:18).

Mogli su Riječani žaliti zbog toga, budući da nisu rezultatski oplemenili dobru igru u defanzivnom dijelu u prvih sedam minuta.

U 15. minuti Jashari je tricom domaću momčad doveo na samo poen zaostatka (27:28), petorka Jashari, Štemberger, Jadrijev, Guštin i Perković odlično je odreagirala u jednom periodu druge dionice, potpuno su otupili gostujući napad, ali iznova to nisu znali materijalzirati.

Iz napada u napad redali su se promašaji, pa su gosti serijom 11:0 (trice Krajnovića, Kature i Babića) u 19. minuti dohvatili najveću prednost u dotadašnjem dijelu utakmice (27:39).

U 25. minuti Jadrijev je tricom doveo domaću momčad na samo četiri poena zaostatka (39:43), ali po nekom ustaljenom obrascu uslijedilo je novo loše razdoblje, a gosti su se serijom 13:0 odvojili na 39:56 u 29. minuti i pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno.

To ne znači da Riječani nisu uspjeli utakmicu vratiti u zonu neizvjesnosti, pet minuta prije kraja gosti su imali 16 poena prednosti (54:70), domaći trener odlučio je poneku minutu dati igračima iz drugog plana, gosti su zaigrali ležernije, a Riječani serijom 11:0 dvije minute prije kraja došli na samo pet poena zaostatka (65:70).

Prava je šteta što Delpin nije uspio realizirati jedan napad i što je jedna trica Jasharija iscurila iz obruča jer bi se utakmica sigurno zakomplicirala.

Ovako je Krajnović dvadeset sekundi prije kraja jednim slobodnim bacanjem potvrdio gostujuću pobjedu.

Riječani su igrali na refule, što ih je i odvelo u poraz, kada je trebalo šut baš i nije služio, a i nije bilo koncentracije u trenucima kada su se gosti nudili na pladnju.

Bosco je imao čak 25 izgubljenih lopti, takva se prilika jednostavno ne smije propustiti.