DRUGA LIGA

Remi Grobničana i Opatije u lokalnom derbiju

Subota, 21. listopada 2023. 16:59 Napisao/la  KS

U čvrstoj i korektnoj utakmici, odigranoj po teškom terenu  na Mavrincima, niti jedna momčad nije izrazito dominirala, možda su za nijansu bolji dojam ostavili domaći nogometaši

Johnson Marshal i Filip Batarelo
Johnson Marshal i Filip Batarelo Foto: Kristian Srotich

Druga NL, 10. kolo

GROBNIČAN – OPATIJA 1:1

Igralište Adelije Bebe Haramije. Gledatelja: 400.

Sudac: Ivan Šantić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Grbac (45), 1:1 Kočević (65)

Žuti kartoni: Golić (Grobničan), Lagumdžija, Marshal (Opatija)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Bosančić, Golić (58. Mohorić), Ravlija, Kovačević (88. Maraš), Pilčić, Prpić, Galešić (88. Franković), Batarelo (58. Srzentić), Jabita (58. Kočević).

OPATIJA: Prskalo, Lagumdžija, Juhnson, Arapović, Pozderac (69. V. Bogolin), Junuzović (69. Marić), B. Bogolin (58. Pejanović), Ajayi (69. Grujević), Kordić-Gružić (58. Furijan), Grbac, Kukoč-Petraello.

Nogometaši Grobničana i Opatije podijelili su bodove u primorskom derbiju 10. kola Druge lige, u čvrstoj i korektnoj utakmici, odigranoj po teškom terenu  na Mavrincima, niti jedna momčad nije izrazito dominirala, možda su za nekoliko nijansi bolji dojam ostavili domaći nogometaši, što je vrlo subjektivna procjena budući da su konačni ishod utakmice odredile pogreške.

Prva prava prilika na utakmici bila je ona domaćina, u 14. minuti Din Pozderac je pomalo neoprezno pasom tražio Johnsona Marshala, lopta mu je išla malo iza leđa, što je vješto iskoristio nadolazeći Dražen Pilčić, presjekao pas, i krenuo sam prema vrataru Opatije Andreju Prskalu, sve je Pilčić dobro napravio, tukao je s ruba kaznenog prostora, ali i Prskalo je bio spreman na njegov pokušaj pa je vršcima prstiju loptu skrenu u vratnicu.

U 25. minuti Dražen Pilčić pucao je s dvadesetak metara, lopta je nezgodno odskočila ispred Prskala i prevarila iskusnog vratara, ali domaći teren ovoga puta nije bio saveznik Grobničanima, umjesto da pokupi odbijanac Jabita je „proklizao“, a prilika otišla u nepovrat.

Domaća momčad imala je u tom periodu premoć na terenu, imala je i inicijativu, Opatijci su im prepustili sredinu terena, ali opreznom igrom držali su stvari pod kontrolom i čekali svoju prigodu.

Mogli su je dočekati u 42. minuti, ali Baltazar Bogolin nije dobro zahvatio loptu u jako dobroj situaciji, ali su je ipak dočekali.

Baš nekoliko trenutaka prije nego su momčadi otišle na predah uslijedio je hladan tuš za domaćine, Edin Junuzović jednu je dugu loptu glavom proslijedio prema domaćem kaznenom prostoru, Dino Curać krenuo je pokupiti tu loptu ali mu je zasmetao netko od suigrača, pa je lopta umjesto u Curaćevim rukama završila kod Paola Grbca, koji je iskoristio neočekivani dar i zatresao praznu mrežu – 0:1

Grobničani su prvu priliku u nastavku dočekali u 55. minuti, Franko Bosančić sve je napravio kako valja, primio loptu na tridesetak metara iskosa s desne strane, krenuo prema kaznenom prostoru, izbacio zadnju liniju Opatijaca, izgradio si poziciju za udarac, ali Andrej Prskalo sjajnom je reakcijom spriječio promjenu rezultata na Mavrincima.

No, u 65. minuti i Prskalo je bio nemoćan, loše je Pozderac procjenio let jedne duge lopte, preskočila ga je, a Nermin Kočević lijepo je ispratio situaciju, izašao pred istrčalog gostujućeg vratara i matirao ga preciznim lob-udarcem – 1:1.

Dvije minute kasnije mogao je Ajayi drugi put gostima donijeti prednost, ali njegov udarac otišao je zamalo uz vratnicu, u 74. minuti pokušao je i Pejanović, ali ravno u dobro postavljenog Curaća.

Neriman  Kočević mogao se proslaviti u 80. minuti, domaći igrači odigrali su lijepu akciju, na kraju koje je Franko Bosančić oštrom prizemnom loptom na pet metara pronašao Kočevića, koji nije uspio najbolje zahvatiti loptu.

U 86. minuti Kočević se atraktivno riješio dvojice čuvara na lijevoj strani, ali je u završnici akcije izostala precizna lopta prema Draženu Pilčiću.

U 90. minuti Ravlija je loše ubacio, ali lopta ipak nije prevarila Prskala, u sudačkoj nadoknadi vremena voley udarcem pokušao je Kukoč zaključiti utakmicu, ali je lopta otišla uz vratnicu.