Opatija u finalu nakon pobjede protiv Pomorca 1921

Utorak, 09. svibnja 2023. 18:57 Napisao  I. V.

Polufinale županijskog kupa

POMORAC 1921 - OPATIJA 2:3

Igralište u Žuknici. Gledatelja 200

Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 5,5

Strijelci: 0:1 V. Bogolin (6), 0:2 Junuzović (32), 1:2 Pintarić (39), 1:3 Lagumdžija (43), 2:3 Blečić (90)

Žuti kartoni: Mendrila, Lapić, Dorčić (Pomorac 1921), Grbac, Malinić, Balent (Opatija)

Crveni karton: Malinić (79, drugi žuti karton)

POMORAC 1921: Nicoletti 5,5, Brkljača 5 (67 Dundović -), Babić 5, Leko 5, Ende 5,5, Sobotinčić 5 (67 Blečić -), Žeželj 5,5, Lapić 5,5 (80  Šantek -), Pintarić 5,5, Matković 5 (75 Mioč -), Mendrila 5 (75 Dorčić -)

OPATIJA: Balent 5, Grujević 6, Marshal 6,5, Malinić 6,5, Kukoč 6, Lagumdžija 6,5, Furijan 6 (67 Kordić-Gružić -), Grbac 6, V. Bogolin 6,5 (55 B. Bogolin 6), Kašiković 5,5 (46 Ajayi -, 57 Pejanović 6), Junuzović 7 (82 Lazić -)

Nogometaši Opatije plasirali su se u finale županijskog kupa pobjedom (3:2) protiv Pomorca 1921 u Žuknici.

U prvom poluvremenu Opatija je naglašeno dominirala kroz posjed lopte što se moglo očekivati.

Nije se baš moglo očekivati da će Opatija u relativno laganom ritmu onakvom lakoćom do odmora postići tri pogotka prije svega zahvaljujući individualnoj kvaliteti.

Najbolji potez na utakmici gledatelji su vidjeli na početku utakmice!

U 6. minuti mladi Val Bogolin u trku se otvorio za udarac slijeva na ulasku u kazneni prostor, desnom nogom efektno je pogodio suprotni kut - 0:1.

U 32. minuti uvukla se domaća obrana u kazneni prostor, što je znalački kaznio Junuzović.

Furijan je s 18 metara uputio udarac koji se pretvorio u asistenciju, iskusni Junuzović u primanju se okrenuo prema Nicolettiju i s 8 metara mirno pogodio mrežu - 1:2.

Momčad Pomorca 1921 vratila se u utakmici iako u prvom dijelu nije uputila ozbiljan udarac u okvir vratiju.

U 39. minuti Ende je ubacio slijeva, Balent je nespretno ispustio loptu u ravni prve vratnice, pravodobno je natrčao sretni strijelac Pintarić od kojega se lopta odbila u mrežu - 1:2.

U 43. minuti Furijan je ubacio iz kuta, Lagumdžija je najviše skočio u ravni druge vratnice, Brkljača je na gol-crti uspio samo okrznuti loptu koja je završila u mreži - 1:3.

Nije baš prštalo od prilika pred Nicolettijem, koji u prvom dijelu doslovno ni jednom nije intervenirao iako je primio tri pogotka.

U 38. minuti Opatija je stvorila jedinu šansu za kojom Grbac može žaliti, jer nije dobro zahvatio loptu glavom nakon ubačaja slijeva.

Razlog zbog kojega je Pomorac 1921 izgledao potpuno podređeno u prvom dijelu najbolje je ilustrirao početak drugoga dijela, kada je umjesto bivšega igrača Partizana (Kašiković) ušao bivši igrač Rijeke (Ajayi), koji se ozlijedio nakon desetak minuta.

Ukratko, u praktično svakom duelu u prvom dijelu do izražaja je dolazila razlika u kvaliteti.

Drugi dio utakmice domaća je momčad igrala u kontroliranim uvjetima budući da je izostala ubojitost u napadima gostiju.

Nastavila je opatijska momčad kontrolirati utakmicu, ali bez završnice.

U 70. minuti Nicoletti je prvi put na utakmici iskazao poznatu kvalitetu, uspio je dohvatiti loptu u lijevom kutu ispred Pejanovića.

Bila je to jedina izgledna prilika na objema stranama prije nego što je Pomorac 1921 stekao prednost igrača više, nakon što je Malinić u 79. minuti rukama zaustavio Blečića.

Preuzela je domaća momčad inicijativu s igračem više, u 90. minuti Blečić je iskoristio nesporazum više Balenta nego Lazića i praktično ušetao s loptom u mrežu - 2:3.