DRUGA LIGA

Opatija porazom izgubila korak s vodećima

Petak, 11. studenog 2022. 16:02 Napisao/la  Igor Vranić

U zadnjih petnaetak minuta stabilna gostujuća obrana više ni jednom nije izgubila ni raspored, ni duel

Edin Junuzović ublažio poraz

Druga NL - 14. kolo

OPATIJA - ZRINSKI 1:2

Stadion Kantrida. Gledatelja 200

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 5

Strijelci: 0:1 Salapić (47), 0:2 Korov (77), 1:2 Junuzović (82)

Žuti kartoni: Grujević, Ajayi (Opatija), Horvat, Hajnal, Stanić, Matković, Ćubel (Zrinski)

OPATIJA: Prskalo 5,5, Grujević 5,5 (90+1 Macan), Glibo 5,5 (78 Grbac -), Marshal 5,5, Kukoč 5,5, Lagumdžija 5,5, Kordić 5, Furijan 5 (58 Jugović 5), Bogolin 5 (46 Arsenijević 5), Ajayi 5, Junuzović 5,5

ZRINSKI: Stanić 6,5, Raguž 6, Tadić 6 (71 Ćubel -), Salapić 6,5, Milić 6, Horvat 7, Hajnal 6, Matković 5,5, Gotovac 5,5 (56 Korov 6), Pejić 5,5, Rebenja 5,5 (83 Lozić -)

Nogometaši Opatije doživjeli su poraz kojim su se udaljili od vodećih momčadi, fizički snažna i dobro organizirana momčad Zrinskog  odnijela je bodove s Kantride izrazito natjecateljskim nogometom u kojemu su svi igrači bili podređeni rezultatu.

U prvom poluvremenu igralo se obostrano oprezno i čvrsto, malo su manevarskog prostora imali napadači.

Ni jedna momčad nije uspjela uspostaviti protok lopte, igru su vodili stoperi što znači da su veznjaci obiju momčadi više vodili statičnu rovosku bitku nego igrali nogomet.

Nije se dogodila ni jedna osmišljena prilika iako je bilo pokušaja koji su mogli završiti pogocima.

Što se tiče gostiju, oni su najbolju priliku (Tadić 21) propustili nakon ubačaja iz kuta, Prskalo je stigao loptu upućenu glavom sa 7 metara.

Horvatov (9) udarac s 30 metara za Prskala je bio prilika za atraktivnu reakciju.

Domaćini su najbliže pogotku bili, kada je dobro čuvani Kukoč jedini put dotrčao do korner-linije, vanjskom stranom malo je previsoko pogodio Junuzovića u glavu, kapetan Opatije nije mogao dobro zahvatiti loptu glavom na petercu.

Furijan (36) i Junuzović (39) pokušali su udarcima s ruba kazenog prostora, ali udarci nisu bili ni dovoljno dobro pripremljeni, ni dobro tehnički izvedeni da bi mogli završiti pogotkom.

Na početku drugoga dijela gosti su došli do pogotka na tipičan način za destruktivne utakmice u kojima je najvažnije ne pogriješiti pod pritiskom kao što je pogriješila domaća momčad.

Nakon neodlučne reakcije domaće obrane poslije ubačaja iz kuta, lopta je stigla do stopera Salapića, koji je imao dovoljno vremena i prostora pripremiti se za udarac s 12 metara kojim je "probio" Prskala na gol-crti - 0:1.

Opatijska momčad imala je pred sobom praktično cijelo poluvrijeme da se vrati iz minusa, odmah su domaći igrači podignuli intezitet u duelima, počeo je rasti pritisak koji je posložena gostujuća momčad dobro podnosila.

Budući da u opatijskoj momčadi nije bilo igrača koji može stvoriti višak, sve se svodilo na prekide.

U 56. minuti Glibo je na petercu glavom skrenuo loptu koju je Marshal dobacio iz auta, vratar Stanić pravodobno je reagirao, bio je to prvi ozbiljniji udarac u okvir vratiju domaćina.

Glibo (69) i Junuzović (74) nisu dobro zahvatili loptu glavama iz blizine nakon ubačaja iz kuta.

Gosti su u 77. minuti dočekali svoj trenutak u kontri: izašli su na zadnju liniju s viškom igrača, što je Horvat iskoristio da lažnjacima razmakne dvojicu igrača Opatije na ulasku u kazneni prostor, snažno je loptu poslao u prečku od koje se ista odbila prema Korovu, koji je tijelom u duelu osvojio loptu prije nego što je loptu iz blizine gurnuo u mrežu - 0:2.

Nije opatijska momčad mentalno pala, naprotiv, još je više pojačala fizički pritisak i natjerala goste da kraj utakmice dočekaju u svom kaznenom prostoru.

U 82. minuti Opatija je prvi put stvorila višak u kaznenom prostoru gostiju, Grbac je slijeva odigrao Junuzoviću na petercu, kapetan Opatije skrenuo je loptu u mrežu - 2:1.

U zadnjih petnaetak minuta stabilna gostujuća obrana više ni jednom nije izgubila ni raspored, ni duel, uzalud opatijski pokušaji bez konkretnog poteza u završnici...

Opatija je najbliže pogotku bila u 93. minuti, kada je mladi Lagumdžija u padu zamalo ostao kratak na lopti ispred Stanića.