DRUGA NL

Opatija pobijedila Krk, Ajayi odlučio pobjednika

Petak, 13. listopada 2023. 17:19 Napisao/la  Igor Vranić

Ajayi iskoristio nesmotrenost krčke obrane nakon prekida u 86. minuti i postigao jedini pogodak

Opatija pobijedila Krk,  Ajayi odlučio pobjednika

Druga NL - 9. kolo

OPATIJA - KRK 1:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 350

Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac) 5,5

Strijelac: 1:0 Ajayi (86)

Žuti kartoni: Lagumdžija, Kožić, Ajayi (Opatija), D. Jurešić, Zec, Turkalj, Travaglia (Krk)

OPATIJA: Prskalo 6, Macolić 6 (63 Grujević 6), Arapović 6, Marshal 6,5, Kukoč 6, Lagumdžija 7, Kožić 6  (63 Kordić-Gružić 6), Grbac 6, Ajayi 7 (90+1 Marić), B. Bogolin 6,5 (63 V. Bogolin 6), Junuzović 6,5 (77 Furijan -)

KRK: Vargić -, M. Jurešić 6, Bokulić 6, Turkalj 6, Travaglia 6, Muminović 5,5, Lucić 5,5 (71 Zec -), D. Jurešić 6, Golemac 5,5 (71 Berisha -), Matulja 5 (51 Burul 5,5), Jelić 5 (50 Klenovšek 6,5)

Opatija je ostvarila pobjedu protiv Krka pogotkom iz prekida, Goodness Ajayi iskoristio je nesmotrenost krčke obrane i odlučio pobjednika lokalnog derbija.

U 86. minuti Grbac je ubacio loptu s 25 metara po sredini iza "živog zida", krčka obrana očito je očekivala izravni udarac umjesto lucidne asistencije, Ajayi se pravodobno pojavio ispred Vargića i rutinski zatresao mrežu - 1:0.

U sudačkoj nadoknadi nakon ubačaja iz kuta u gužvi kaznenog prostora lopta je stigla do Zeca, koji je sa 8 metara iz poluvoleja loptu poslao u prečku!

Opatija je pobijedila Krk u utakmici koja je u drugom poluvremenu postala zanimljiva, na kraju čak i uzbudljiva.

Malo su toga konkretnog pokazale obje momčadi u prvom dijelu, lopta je pretežito boravila na polovici gostiju što se očekivalo.

Prepustio je Igor Tkalčević posjed lopte Zoranu Bogolinu, momčad kojega je igrala presporo da bi mogla stvarati višak igrača u završnici, dubinu je u napadu imala jedino kada bi Ajayi imao loptu u nogama.

U 35. minuti Bogolin i Ajayi preveli su na desnoj strani kaznenog prostora najopasniju akciju u prvom dijelu, raspoloženi Bogolin dotrčao je do korner-linije, idealno je vratio natrčalom Ajayiju, koji je loptu visoko poslao preko vratiju.

Još su dvaput domaćini u završnici izgledali nešto opasnije, ništa što bi zabrinulo Vargića: Macolić (19) nije dobro zahvatio loptu nakon Ajayijeva proigravanja, Lagumdžija (34) nije uspio zahvatiti loptu nakon Kukočeva ubačaja iz prekida.

Krk u napadu inače na Kantridi izgleda opasnije jedino kada igra Klenovšek, bez njega potpuno je sterilan, u prvom dijelu nije bilo igrača koji je mogao stvoriti višak u opatijskoj obrani.

Da Lucić (14) s 22 metra nije poslao loptu ravno u Prskala, gosti ne bi uputili udarac o okvir vratiju. Ništa to ne bi značilo da su uputili bilo kakav udarac prema vratima.

Čim je u drugom dijelu ušao Klenovšek, krčka momčad počela je prvo izgledati opasnije u tranzicijama, a onda i u razdobljima kontinuiranih napada.

Kako je vrijeme odmicalo, krčka momčad bivala je sve hrabija, utakmica se otvorila iako nekadašnji vratari Rijeke na suprotnim stranama nisu imali puno posla, sve je upućivalo na remi bez pogodaka.

Opatija u drugom dijelu više nije dominirala u posjedu lopte, ali je lakše otvarala prostore nego u prvom dijelu, posebice na bokovima.

Dvaput je Kukoč idealno ubacio slijeva, Grujević (69) i Lagumdžija (74) nisu dobro reagirali na suprotnoj vratnici, obojica su dočekali loptu na desnim nogama.

Krčka momčad više je prijetila u nekoliko obećavajućih akcija nego što je konkretno učinila u napadu, Dorijan Jurešić (52, 84) bio je najveća izravna opasnost za Prskala dvama udarcima na postavljenu obranu.

Na kraju je momčad Krka neforsiranom pogreškom u 86. minuti pokvarila dobar dojam u drugom dijelu utakmice tijekom koje Vargić ni jednom nije morao intervenirati porazu unatoč.