Opatija pobijedila Krk pogotkom Kordić-Gružića

Subota, 20. travnja 2024. 19:11 Napisao/la  Igor Vranić

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 300

Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Jelić (26), 1:1 Graf (27), 1:2 Kordić-Gružić (89)

Žuti kartoni: Furijan, Ajayi (Opatija)

Crveni karton: Kosić (45+1, prekršaj nad igračem u izglednoj prilici za pogodak)

KRK: Vargić 5, M. Jurešić 5,5, Pervan 5,5, Kosić 5, Delibegović 5,5 (46 Bokulić  5,5), Lucić 6, Begonja 5,5 (68 Matić -), Jurica 6, Klenovšek 5,5 (75 Dukađin -), Burul 5,5, Jelić 5,5 (68 D. Jurešić -)

OPATIJA: Prskalo -, Furijan 6 (57 Grujević 6,5), Graf 6, Arapović 6, Macolić 6, Lagumdžija 6,5, Kožić 6 (57 Grbac 6), Ajayi 6, B. Bogolin 5,5 (74 Kordić-Gružić -), Pejanović 5,5 (81 V. Bogolin -), Žabec 5,5

U 87. minuti Lagumždija je pravodobno utrčao na Grujevićev dubinski pas u kazneni prostor, stigao je veznjak Opatije brže od Vargića do lopte, vratar Krka naletio je na Lagumdžiju dovoljno da sudac pokaže na bijelu točku.

Ajayi i Vargić sučelili su se u 88. minuti, nekada su zajedno igrali za Rijeku, pa je možda zbog toga Vargić lakše obranio udarac s bijele točke.

Odbio je Vargić loptu na koju je natrčao Kordić-Gružić, koji je samo gurnuo loptu u praznu mrežu za novo opatijsko slavlje - 1:2.

Opatija je nastavila borbu za prvaka, a Krk borbu za ostanak nakon utakmice u kojoj je pobijedila bolja momčad.

Opatijski sastav zbog različitih razloga izgledao je malo drugačije nego inače, poslao je Zoran Bogolin na teren naglašeno napadački ustrojenu momčad.

Veznjak po vokaciji Furijan počeo je utakmicu na poziciji desnog braniča, Ajayi i Pejanović nakon dužega razdoblja zajedno su počeli jednu utakmicu, Ajayi je formacijski igrao iza isturenoga Žabeca...

Krk je zauzeo domaćinski stav u klasičnom rasporedu, otpočetka se vidjelo da domaća momčad neće ustuknuti pred liderom, nekoliko su puta organizirano domaćini ušli u završnicu gdje je uočljivo nedostajao potez koji bi završnicu učinio izravno opasnom.

Djelovala je opatijska momčad očekivano konkretnije u napadu, sasvim dovoljno da u okomitom ulasku u zadnju trećinu u 21. minuti stvori najbolju priliku do odmora.

Ajayi je odigrao Žabecu, koji je po sredini kaznenog prostora izašao ispred Vargića, nije dobro zahvatio loptu.

Pejanović (22) je dvaput obećavajuće ušao u kazneni prostor zdesna (7, 21), drugi put je pogodio bližu vratnicu, kada je pomoćni sudac podignuo zastavicu.

Dva olako primljena pogotka na objema stranama dogodila se u razmaku od dvije minute.

Jelić je iskoristio nesporazum prvo dvojice opatijskih stopera, a onda Grafa i Prskala, Jelić je s loptom praktično ušetao u mrežu - 1:0.

Odmah u prvom napadu na drugoj strani nakon ubačaja iz kuta, Graf je glavom skrenuo loptu koja je iznenadila Vargića - 1:1.

Veći intezitet u napadu Opatijci su naplatili pred odlazak na odmor, nisu postignuli pogodak, ali su stekli igrača više.

U sudačkoj nadoknadi Žabec se otrgnuo u duelu Kosiću, krenuo je prema Vargiću, stoper Krka zaustavio je rukama napadača Opatije neposredno pred odlazak u svlačionice.

Kosić je ostao u svlačionici budući da je dobio izravni crveni karton.

Dvadesetak minuta na početku drugoga dijela pred dvojicom bivših vratara Rijeke ništa se nije dogodilo!

Za Prskala se očekivalo da će besposličariti budući da je Opatija u drugom dijelu igrala s igračem više, pred Vargićem se ništa nije dogodio do 65. minute, jer je Opatija djelovala bezopasno u posjedu lopte.

U 65. minuti Žabec nije iskoristio drugi zicer, još bolji nego u prvom dijelu: opet je izašao sam ispred Vargića i promašio okvir vratiju.

Dodatno su Opatijci pojačali pritisak pred kraj utakmice, jedino je Ajayi dvaput bio konkretan.

U 72. minuti Ajayi je glavom skrenuo loptu, Vargić je prvi put u drugom dijelu morao intervenirati.

U 79. minuti Ajayi s ruba kaznenog prostora loptu poslao u gredu.

Kako je vrijeme prolazilo, krčka je momčad izgledala sve fizički slabije i izloženije opatijskim pokušajima.

Na kraju ispada da su se sva tri pogotka dogodila nakon pogrešaka koje su se mogle izbjeći uz malo više prisebnosti isto kao što je Opatija mogla lakše pobijediti da je Žabec dvaput bio prisebniji.