DRUGA LIGA

Opatija ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu

Petak, 28. listopada 2022. 16:56 Napisao/la  Igor Vranić

Opatijska kvaliteta u napadu sve više dolazi do izražaja, nemaju se više Opatijci razloga suzdržavati od visokih ambicija

Ajayi opet strijelac

Druga NL - 11. kolo

OPATIJA - HRVACE 2:0

Stadion Kantrida. Gledatelja 200

Sudac: Nikola Kristić (Ćeralije) 6

Strijelci: 1:0 Arsenijević (25), 2:0 Ajayi (38)

Žuti kartoni: Lagumdžija, Marshal (Opatija), L. Kekez (Hrvace)

OPATIJA: Pskalo 6,5, Grujević 6 (78 Glibo -), Marshal 6,5, Gavrić 6, Kukoč 6,5, Lagumdžija 6,5, Glavaš 6 (65 Malinić -), Arsenijević 6, Bogolin 5,5 (46 Kašiković 5,5), Ajayi 7 (82 Grbac -), Junuzović 6,5 (65 Furijan -)

HRVACE: Brdar 5,5, Matanović 5,5, Bilić 5,5, Klepo 5,5, Kukoč 5, Botić 5,5 (46 Botica 6), Škarić 5,5 (80 Zoko -), L. Kekez 5, Vučković 5,5, Jandrek 5 (46 Bakić 5,5), Kelez 6

Nogometaši Opatije ostvarili su u utakmici protiv Hrvaca četvrtu uzastopnu pobjedu, nemaju se više Opatijci razloga suzdržavati od visokih ambicija ove sezone.

Opatija je do odmora dokazala da je u dobrom tonusu, stalno je dominirala kroz posjed lopte.

Posebice se promijenila realizacija, kako sezona odmiče opatijska kvaliteta u napadu sve više dolazi do izražaja.

Nije baš da ulazi u mrežu svaka lopta koja bi trebala ući, ali ulazi dovoljno lopti da bi se nastavio opatijski niz pobjeda.

U 25. minuti Junuzović se pravodobno otvorio na desnom boku, precizno je u sredinu kaznenog prostora vratio loptu natrčalom Arsenijeviću, koji je s 14 metara loptu lagano poslao tik uz desnu Brdarevu vratnicu u mrežu - 1:0.

U 38. minuti najbolji igrač Opatije u zadnjem razdoblju odlučio se za udarac s 25 metara, lopta je malo zapela u bloku i promijenila smjer dovoljno da Ajayi četvrtu utakmicu zaredom postane strijelac - 2:0.

U 8. minuti Junuzović i Arsenijević ostali su na vrhu kaznenog prostora ispred vratara Brdara, lopta se od Junuzovića odbila Arsenijeviću, koji je u situaciji jedan na jedan pokušao nemoguće: loptu poslati u mrežu kroz vratara gostiju!

U prvom dijelu gosti su nekoliko puta pokušali organizirano ući u završnicu, pretežito preko lijeve strane opatijske obrane, gdje protivnici Opatije uvijek imaju dovoljno slobodnog prostora.

Vratar Prskalo do odmora nije imao ama baš nikakvog konkretnog posla, gosti su blizu pogotka bilo jedino u 29. minuti, kada je u gužvi nakon ubačaja iz kuta Vučkovićev udarac iz okreta završio u bloku.

U drugom dijelu gosti su očekivano promijenili pristup i način igre, stajali su nešto više, kako je vrijeme prolazilo sve su više stvarali pritisak.

Nekoliko su puta doslovno na snagu stvorili situacije iz kojih se u gužvama mogao dogoditi pogodak (Vučković 55, 59, L. Kekez 69).

Održavala je opatijska obrana postojano visoku koncentraciju do kraja utakmice, nisu gosti uspjeli isprovocirati ni jednu veću pogrešku.

Prskalo je jedino ozbiljno morao intervenirati, kada je Lagumdžija (68) glavom skrenuo loptu u gornji desni  kut.

Opatija je u drugom dijelu neočekivano odustala od igre iako su gosti igrali idealno za momčad koja zna koristiti široki prostor.

U 53. minuti Ajayi je prošao lijevom stranom, idealno je odigrao Junuzoviću, koji nije dobro primio loptu na ulasku u kazneni prostor u otvorenoj poziciji za udarac.

Bila je to najbolja prilika na objema stranama u drugom dijelu utakmice.