Petak, 28. travnja 2023. 19:13 Napisao/la  Igor Vranić

Ne može osječki pristup biti alibi za opatijski neuspjeh u pokušaju da uhvati priključak s vodećim momčadima

Strijelci: 0:1 Lišnić (45+1), 1:1 Kašiković (73)

Žuti kartoni: Bogolin, pom. trener, Ugrina, fizioterapeut, Furijan, Grbac, Kukoč (Opatija), Solić, Galušić, Prekodravac, Barišić, Sajko, Kurtović, trener (Osijek II)

Crveni karton: Bogolin, pomoćni trener (90+2, nesportsko ponašanje), Nikšić, pomoćni trener (90+2, nesportsko ponašanje)

OPATIJA: Balent 5,5, Pozderac 6 (87 Grujević -), Glibo 5, Marshal 5,5, Kukoč 6, Furijan 5,5 (88 V. Bogolin -), Kordić-Gružić 5,5 (65 Grbac 6), Junuzović 6, B. Bogolin 5,5 (65 Kašiković 6,5), Ajayi 6, Pejanović 5,5 (51 Jugović 5,5)

OSIJEK II: Sajko 6,5, Solić 6, Tankosić 6,5, Prekodravac 6,5, Vrljić 6, Barić 6, Galušić 6, Barišić 5,5 (79 Vuica -), Mažar 5,5 (68 Polić -), Svraka 5,5 (89 Perković -), Lišnić 6 (79 Verhas -)

Opatija nije uspjela pobijediti Osijek II, druga momčad osječkog prvoligaša na Kantridi je igrala motivirano kao da se bori za ulazak u viši rang, a ne kao da igra zadnje utakmice prije nego što je Osijek ukine.

Ne može osječki pristup biti alibi za opatijski neuspjeh u pokušaju da uhvati priključak s vodećim momčadima, opatijska momčad ni energetski, ni formacijski ne izgleda više kompaktno kao na početku drugoga dijela sezone.

Neposredno pred odlazak na odmor nakon ubačaja iz kuta, lopta se od Glibe idealno odbila Lišniću, koji je s 14 metara prizemno loptu poslao u mrežu - 0:1.

Gosti su poveli na kraju poluvremena koje je počelo velikom prilikom domaćina, Pejanović (5) nije uspio realizirati situaciju jedan na jedan s osječkim vratarom i odrediti utakmici drugačiji tijek.

Sličnu priliku Opatijaci više nisu imali do odmora, mlada momčad osječkog prvoligaša bez uočljivih problema organizirano je zatvarala prilaze vrataru Sajku.

Jedino je Ajayi izazvao pomutnju, kada je prošao kroz zadnju liniju kao na treningu i postigao pogodak, koji je sudac poništio zbog igranja rukom opatijskog napadača.

Nije opatijska momčad uspjela uspostaviti kontrolu nad utakmicom niti snagom, niti protokom lopte, olakotna je okolnost bila da mlada osječka momčad nije dobro ulazila u završnicu u tranzicijama.

U takvoj utakmici dogodilo se očekivano, jedini pogodak u prvom dijelu dogodio se ničim posebno izazvan u nekontroliranim uvjetima.

Od početka drugoga dijela opatijska je momčad preuzela je inicijativu, prepustili su gosti domaćinu posjed lopte i vrebali sa svoje polovice priliku za brzi izlazak na visoko podignutu opatijsku obranu.

Promjene (Kašiković, Grbac) su pojačale opatijski ritam, ali ništa se konkretno nije dogodilo do 74. minute.

Tada je Kukoč dotrčao do korner-linije na lijevoj strani, vratio povratnu, Grbac nije dobro zahvatio loptu koja je stigla do Kašikovića na drugoj vratnici, uslijedio je snažni udarac za izjednačenje - 1:0.

Počela je Opatija pritiskati, u 77. minuti Junuzović je najviše skočio u ravni druge vratnice nakon ubačaja zdesna, glavom je loptu poslao u vratnicu.

U 82. minuti Kukoč je ubacio slijeva, Ajayi je zdesna glavom loptu odigrao Kašikoviću, koji se nije dobro snašao s dvojicom igrača za leđima na 7 metara od vratiju.

Relativno dobro je osječka momčad podnijela pritisak prije nego što je u samoj završnici priredila neočekivana uzbuđenja, kada se pojavila u završnici.

U 89. minuti Svraka je osvojio loptu u duelu s Glibom na desnoj strani kaznenog prostora, odmaknuo je dvojicu opatijskih igrača prije nego što je za 8 metara promašio vrata u najboljoj prilici za goste na utakmici.

U sudačkoj nadoknadi sukobili su se treneri na klupama, težište igre prebacio se na tartan-stazu gdje je nekoliko minuta vladala gužva nakon koje su pomoćni treneri Opatije i Osijeka II morali u svlačionicu zbog toga jer su prvo pocrvenjeli od bijesa, a onda od kartona.

U 95. minuti gosti su neočekivano dobili meč-loptu!

Kukoč je vratio loptu Balentu, vratar Opatije uhvatio je loptu u ruke, sudac Sočo pokazao je indirektni udarac sa 7 metara.

Nisu Osječani uspjeli probiti opatijski "živi zid" na gol-crti (pogledajte video).