DRUGA NL

Opatija nastavila niz pobjeda u utakmici protiv H. dragovoljca

Petak, 15. ožujka 2024. 17:38 Napisao/la  Igor Vranić

Vodeća momčad lige ostvarila je pobjedu u najslabijem izdanju ove godine, tako se u pravilu osvajaju titule

Strijelac: 1:0 Žabec (78)

Žuti kartoni: Stričević, predstavnik, Večerić, Gracin (H. dragovoljac), Pejanović, trener Bogolin (Opatija)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Grujević 6,5 Graf 6,5, Arapović 6, Pozderac 6 (64 V. Bogolin 5,5), Macolić 5,5, Kožić 5 (72 Lagumdžija -), Grbac 5 (64 Kordić-Gružić 5,5), B. Bogolin 5,5 (64 Pejanović 6), Ajayi 5,5, Žabec 6,5 (85 Kašiković -)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Jagatić 6, Kozina 5,5, Gracin 5,5 (64 Milović 5), Večerić 5,5, Franić 5, Marinčić 5, Opačić 5 (84 Vukelić -), Džalto 5, Bičanić 5,5 (64 Miyamoto 5, 84 Bosiljevac -), Pešić 5 (64 Tabak 5), Smojvir 5

Opatija je u utakmici protiv Hrvatskog dragovoljca nastavila niz pobjeda, vodeća momčad lige ostvarila je pobjedu u najslabijem izdanju ove godine zahvaljujući trenutku nadahnuća ponajboljih napadača (Ajayi, Pejanović, Žabec).

Titule se u pravilu osvajaju na takav način!

Opatijska momčad odigrala je energetski najslabije poluvrijeme ove sezone.

Glavne karakteristike anemične igre su slabi intezitet duel-igre i spori protok lopte, obje su pogodovale gostujućoj momčadi, koja je u niskom bloku bez problema držala igrače Opatije daleko od vratara Jagatića.

Odavno Opatija nije odigrala poluvrijeme tijekom kojega pratično nije uputila ozbiljan udarac prema protivničkom vrataru, dvije iole izglednije (Ajayi, B. Bogolin) situacije više su se dogodle spletom okolnosti nego kao posljedica pritiska.

I tako anemična momčad Opatija dovoljno je moćna u Drugoj NL da momčad poput Hrvatskog dragovoljca ništa kroz tranzicije nije mogla učiniti u napadu, u 21. minuti zatresla se desna Prskalova vratnica nakon ubačaja iz prekida.

Najzanimljiviji trenutak dogodio se u 38. minuti, kada se na klupi pojavio Zoran Bogolin.

Trener Opatije stigao je izravno iz Nyona gdje se prošli tjedan usavršavao na seminaru za UEFA Pro licencu.

Jedina promjena na početku drugoga poluvremena dogodila se na klupi Opatije, Bogolin je počeo voditi utakmicu umjesto Tomislava Čizmarevića.

Ništa se zbog toga nije posebno promijenilo na terenu, Opatija je zbog trenera agresivnija postala jedino na klupi.

U 51. minuti Gracin je rukama čupao Žabecov dres da bi zadržao napadača Opatije, u nekim drugim nacionalnim ligama stoper gostiju dobio bi drugi žuti karton.

Nastavila je Opatija sporo kružiti loptom oko postavljene obrane gostiju, koja nije imala poteškoća u zatvaranju prostora, gostujući igrači dobivali su u zadnjoj trećini sve duele.

Opatijski pritisak počeo je rasti tek kada je Bogolin promijenio trojicu igrača u 64. minuti, ali ne toliko da bi nešto u igri domaćina moglo naslutiti pogodak.

U 78. minuti Ajayi je precizno okomitim pasom pronašao Pejanovića iza leđa gostujućih braniča u kaznenom prostoru, napadač Opatije pravodobno je ušao u prazni prostor na desetak metara od Jagatića, lopta mu se u primanju odbila idealno za natrčaloga Žabeca, koji je iz blizine gurnuo loptu u mrežu - 1:0.

Nije pogodak ništa posebno promijenio u načinu igre u završnici utakmice, Opatija je svoje napravila i mirno privela utakmicu kraju!

Kada igra fizički slabo, Opatija u obrani još uvijek izgleda toliko moćno da gosti pogodak nisu mogli postići ni slučajno kao što se učinilo u završnici utakmice, kada je Kordić-Gružić prekratko vratio loptu.

Bila je to jedina prilika za dragovoljce, ali Prskalo je još uvijek brži od napadača gostiju.