DRUGA NL

Opatija pobijedila Dugo Selo u najboljoj utakmici ove sezone

Petak, 03. ožujka 2023. 17:29 Napisao/la  Igor Vranić

S igračem manje Opatijci su disciplinirano u obrani odradili pobjedu kao da je rezultat bio 0:0, s takvim pristupom u nastavku sezone sve je moguće

Druga NL - 17. kolo

OPATIJA - DUGO SELO 5:0

Stadion Kantrida. Gledatelja 200

Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod) 7

Strijelci: 1:0 Kašiković (7), 2:0 Kašiković (42), 3:0 Kordić (51), 4:0 Junuzović (53), 5:0 M. Starčić (66-ag)

Žuti kartoni: Malinić, Furijan, Glavaš (Opatija), Filipović, Ljuboja (Dugo Selo)

Crveni karton: Furijan (55, drugi žuti karton)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Malinić 6,5, Marshal 6,5, Glibo 6,5, Kukoč 7  (75 Grbac -), Lagumždija 6,5, Kordić 7 (75 Pozderac -), Furijan 6, Kašiković 7,5 (75 Čulina -), Ajayi 6 (56 Glavaš 6), Junuzović 7 (62 Pejanović 6,5)

DUGO SELO: Kakša 5,5, Bastalec 5 (82 Živković -), M. Starčić 5, Filipović 5, Ljuboja 5 (46 Gašparac 5), Kovačić 5 (46 Franjčić 5), Radoš 5, Tarsenko 5, Darojković (82 Franjić -), Slunjski 5, J. Starčić 5 (46 Perić 5)

Nogometaši Opatije pobijedili (5:0) su Dugo Selo u najboljoj utakmici na Kantridi ove sezone.

Ne samo zbog pet pogodaka nego zbog  naglašeno dobre igre u obrani, posebice u razdoblju kada su igrali s desetoricom igrača.

U 7. minuti Kukoč se znalački u mjestu uspio otvoriti na lijevoj strani kraj dvojice igrača, uslijedio je precizni ubačaj na drugu vratnicu, Kašiković se pravodobno otvorio da bi samo podmetnuo nogu i s tri metra gurnuo loptu u mrežu - 1:0.

Prvo poluvrijeme završilo je otprilike isto kao što je počelo: u 42. minuti Kukoč je po tko zna koji put prošao lijevim bokom, prizemno je loptu poslao na drugu vratnicu gdje je opet pravodobni Kašiković samo podmetnuo nogu ispred praznih vratiju za 2:0.

U međuvremenu su gosti izgledali kao na streljani, odigrali su prema sadržaju Opatijci najbolje poluvrijeme ove sezone, za najvišu ocjenu nedostajala je realizacija.

Redom, Junuzović (6, 27), Ajayi (10, 36) i Kašiković (25) svaki na svoj način mogao je povećati vodstvo, blizu je pogotku bio i Lagumdžija (23) nakon atraktivnog pokušaja škaricama.

Nisu Opatijci odigrali najbolje poluvrijeme zbog pogodaka nego zbog stabilne igre u središnjem bloku.

Rani pogodak odredio je način igre, uzalud su gosti pokušavali poremetiti raspored domaće momčadi u razdobljima tzv. kontinuiranog napada, tijekom prvoga dijela nisu stvorili ni jednu priliku.

Najbolju priliku gosti su imali u 19. minuti, kada je Junuzović umalo zatresao vlastitu mrežu nakon ubačaja iz prekida.

Kako su gosti izgledali u prvom dijelu najbolje ilustrira potez gostujućeg trenera Tihomira Šeperca, koji je nakon odmora promijenio trojicu igrača.

Premalo je igrača promijenio da bi nešto promijenio u igri svoje momčadi!

U 51. minuti Junuzović je obavio glavninu posla, kada je osvojio loptu u zadnjoj trećini, odigrao Kašikoviću koji je ušao zdesna i snažno udario po lopti, Kakša je odbio idealno za Kordića koji je s desetak metara poslao loptu u mrežu - 3:0,

Dvije minute kasnije Opatijci su opet kaznili nered u zadnjoj liniji gostujuće obrane, iskusni Junuzović je osjetio trenutak, primio je loptu na ulasku u kazneni prostor i mirno loptu plasirao u mrežu - 4:0.

U slavljeničkom ozračju u 55. minuti opatijska obrana prvi put je olako shvatila goste, točnije Perića, koji je imao vremena i prostora pripremiti se za snažni udarac iskosa slijeva u kaznenom postoru, lopta se zaustavila na gredi iznad Prskala...

Minutu kasnije Opatija je ostala bez isključenog Furijana, koji dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Nakon toga svi su opatijski igrači stali otraga osim brzoga Kašikovića, gosti su očekivano preuzeli posjed lopte s kojom ništa konkretno nisu mogli napraviti na postavljenu opatijsku obranu.

Da su gosti imali velikih problema u obrani na Kantridi pokazala je 55. minuta, kada se Pejanović probio lijevim bokom do korner-linije, nitko od suigrača nije pratio svoga kapetana, nikakvog pritiska nije bilo kada je Matija Starčić loptu skrenuo u svoju mrežu - 5:0.

Do kraja utakmice Opatijci su disciplinirano u obrani odradili pobjedu kao da je rezultat bio 0:0, s takvim pristupom u nastavku sezone sve je moguće.

Nije Opatija ni pokušavala nešto učiniti u napadu, ali je na kraju i mladi Čulina (90) mogao postati strijelac nakon Pejanovićeva dodavanja.