DRUGA NL

Grobničan ostvario prvu pobjedu ove sezone

Petak, 08. rujna 2023. 18:30 Napisao/la  SC

Sva četiri pogotka Grobničan postigao nakon prekida što ukazuje na sadržaj utakmice i karakter domaće momčadi

Dražen Pilčić

Druga NL - 4. kolo

GROBNIČAN - HRVACE 4:0

Igralište Mavrinci. Gledatelja 250

Sudac: Matej Čulina (Pridraga)

Strijelci: 1:0 Ušalj (40), 2:0 Ušalj (55), 3:0 Pilčić (60), 4:0 Pilčić (67-11m)

Žuti kartoni: Golić, Galešić (Grobničan), Škarić, Da Silva (Hrvace)

GROBNIČAN: Curać, Ravlija (68 Rupčić), Rošić (79 Franković), Prpić, Ušalj, Golić (68 Srzentić), Galešić, Batarelo (68 Kočević), Bosančić, Kovačević (76 Štimac), Pilčić

HRVACE: Topić, Barać (56 Vušković), Bilić, Botić (78 Vuković), Škarić (69 Bevanda), Matanović, Bolanča, Botica (79 Vuković), Osmanović, Marton (56 Glavović), Gilić-Kuko

Nogometaši Grobničana ostvarili su protiv Hrvaca prvu pobjedu ove sezone, sva četiri pogotka Grobničan je postigao nakon prekida što ukazuje na sadržaj utakmice i karakter domaće momčadi.

U 40. minuti Galešić je ubacio iz prekida zdesna, Ušalj je u ravni prve vratnice glavom skrenuo loptu mrežu - 1:0.

U 25. minuti Botić se lakoćom u kaznenom prostoru otvorio za volej-udarac s 12 metara, loptu je ravno poslao u Curaća, bila je to jedina izgledna prilika gostiju tijekom cijele utakmice.

To je bio konkretni učinak u napadu u prvom poluvremenu utakmice između dviju momčadi od kojih je jedna zaslužila vodstvo više zbog veće inicijative i želje nego zbog prilika.

Očekivano je momčad Grobničana stala visoko i stvarala pritisak, koji u prvom dijelu nije bio toliko jak da bi obrana gostiju imala većih problema.

S druge strane nekoliko nekoliko pokušaja gostiju iz tranzicije djelovali su opasno onoliko koliko su reakcije grobničke obrane bile neodlučne.

U drugom dijelu momčad Grobničana djelovala je puno odlučnije i čvršće, što je bilo dovoljno da gosti pokleknu pod klasičnim pritiskom, u drugom dijelu gosti su doslovno izgledali nemoćno.

U 55. minuti Ušalj je nakon ubačaja iz kuta iskoristio nesmotrenu reakciju gostujuće obrane, odbijenu loptu dočekao je na lijevu nogu na desnoj strani i drugi put postao strijelac - 2:0.

U 58. minuti Pilčić je pravodobno utrčao u prazni prostor na lijevoj strani kaznenog prostora, zakasnio je vratar Topić, uklizao je i skrivio kazneni udarac kada je Pilčić ušao u mrtvi kut.

Pilčićev udarac s bijele točke Topić je uspio obraniti, lopta se odbila kapetanu domaće momčadi koji je postao strijelac iz drugoga pokušaja - 3:0.

U 66. minuti Kovačević je iznudio kazneni udarac nakon naivne reakcije Vuškovića, ovog puta Pilčić nije dao šansu vrataru gostiju - 4:0.

Do kraja utakmice domaćini su rutinski kontrolirali rezultat, ničim gosti u nastavku utakmice nisu pokazali da mogu naštetiti domaćinu.

Nije se ni Grobničanima više nigdje žurilo nakon 4:0, na kraju je Bosančić (87) mogao postati strijelac, kada je slijeva u kaznenom prostoru izašao ispred Topića, koji je u padu uspio zatvoriti bliži kut.

Zanimljivo, bila je to jedina izgledna grobnička prilika stvorena kroz pas-igru.