Grobničan primio tri pogotka kada je imao igrača više

Subota, 29. travnja 2023. 16:10 Napisao/la  SC

Grobničan nije izgledao ravnopravno samo u razdoblju tijekom kojega su Sesvete igrale s igračem manje, Kuqi (37) i Galešić (57) isključeni

Druga NL - 25. kolo

SESVETE - GROBNIČAN 4:2

Igralište Sv. Josip Radnik. Gledatelja: 250

Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Topić (40-11m), 2:0 Čuljak (49), 3:0 Topić (58-11m), 3:1 Bosančić (77), 4:1 Zorica (81), 4:2 Rupčić (87)

Žuti kartoni: Kuqi (Sesvete), Galešić, Prpić (Grobničan)

Crveni kartoni: Kuqi (37, drugi žuti karton), Galešić (57, drugi žut karton)

SESVETE: Ilinčić, Brigić, Kulenović, Laštro, Vukasović (80 Kovačić), Mijatović, Kuqi, Topić (60 Petrović), Zorica (85 Barišić), Čuljak (60 Guja), Abramović (60 Opačić)

GROBNIČAN: Berković, Franković (64 Ravlija), Golić, Prpić, Ušalj, Bosančić, Galešić, Batarelo, Rexhepi (64 Rupčić), Belobrajdić, Prtenjača

Nogometaši Grobničana doživjeli su poraz (2:4) od ponajbolje momčadi lige u utakmici, koja je obilovala pogocima zahvaljujući iznimno visokom postotku iskoristivosti prilika.

To znači da je bilo daleko više pogodaka nego neiskorištenih (polu)prilika u još jednoj utakmici koja je pokazala koliko je nogomet nepredvidljiva igra.

Više od pola sata igralo se ravnopravno, ništa se opasno nije događalo pred vratarima, momčad Grobničana ostavila je čak nešto bolji dojam od momčadi koja će iduće sezonu vjerojatno opet igrati drugu ligu.

U 37. minuti domaćini su ostali bez isključenog Kuqija, kao da su time dobili dodatni impuls.

U 39. minuti Zorica je pobjegao lijevom stranom kaznenog prostora, Berković je istrčao i skrivio prekršaj nad napadačem u relativno pasivnoj poziciji.

Topić je sigurno realizirao kazneni udarac - 1:0.

Nakon toga Sesvete su ušle u razdoblje igre kada su izgledale kao da imaju igrača više, odmor nije naštetio ritmu igre domaće momčadi.

Odmah po izlasku iz svlačionica domaćin je znalačkom akcijom iskazao kvalitetu više, tečno je lopta krenula s lijevog boka od Vukasovića, Abramović je produljio za Čuljka na desnoj strani kaznenog prostora, ispala se je cijela zadnja linija grobničke obrane prije nego što je Čuljak precizno pogodio desni Berkovićev kut - 2:0.

Nastavila je momčad Sesvete okomito ulaziti u završnicu, u najbolje razdoblje igre domaće momčadi aktivno se uključio sudac Slunjski.

U 57. minuti Galešić je rukama dohvatio Zoricu, koji je nekoliko metara pokušao kontrolirati trk prije nego što je teatralno pao.

Ako je Zorica onako pao zbog Galešića, nešto treba hitno mijenjati u zakonima fizike.

Sudac je opet pokazao na bijelu točku, a Galešić je dobio drugi žuti karton pa su se momčadi brojčano izjednačile.

Topić je drugi put svladao Berkovića udarcem s bijele točke - 3:0.

I opet se nogomet pokazao nepredivljivim!

Razdoblje igre s brojčano izjednačenim momčadima dobio je Grobničan rezultatom 2:1.

Prije svega zahvaljujući efektnim pogocima Bosančića (77) i Rupčića (87), teško je odabrati ljepši udarac: Bosančićev je bio tehnički zahtjevniji, jer je s ruba kaznenog prostora zdesna pogodio suprotne rašlje, Rupčićev je bio silovitiji, jer s 25 metara pogodio gornji desni kut domaćega vratara.

U međuvremenu je Zorica postao najbolji igrač utakmice, kada je u primanju lopte znalački prošao Prpića, ušao u kazneni prostor slijeva i pogodio za 4:1.

Evo jednog podatka koji utakmici daje dodatnu draž: u 64. minuti Zorica je ušao slijeva u kazneni prostor, Berković je obranio njegov udarac.

Bila je to jedina neiskorištena prilika na objema stranama!