DRUGA NL

Grobničan poražen, Prtenjača u 90. pogodio vratnicu

Subota, 24. rujna 2022. 17:56 Napisao/la  KS

Jedini  kiks zadnje linije na utakmici gosti su iskoristili u 74. minuti i nanijeli Grobničanu drugi domaći poraz ove sezone

Domagoj Prtenjača

Druga NL - 6. kolo

GROBNIČAN – JADRAN LP 0:1

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 350.

Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa) – 7.

Strijelac: 0:1 N. Marić (74')

Žuti kartoni: Mikulica (Grobničan), N. Marić (Jadran LP)

Crveni karton: Mikulica (Grobničan, 89', drugi žuti)

GROBNIČAN: Curać 5,5, Bosančić 6 (79 Arthur -), Ušalj 5,5, Mikulica 5, Prpić 6, Rupčić 6, Aboosah 6, Vukelić 6 (79 Matković -), Kovačević 5,5 (90 Batarelo -), Prtenjača 5,5, Galešić 5,5.

JADRAN LP:  Margan 6, Manenica 6, Rodin 6, Raič 6, Kordić 6,  Čepo 6 (90 Nikolac -), M. Marić 6, Paponja 5,5 (66 Raguž -, 90 Dulaj -), N. Marić 7, Petrović 5,5 (71 Perić - ), Glavina 5 (66 Jakir -).

Igrala se 74. minuta, nogometaši Jadrana izborili su "out" na domaćoj polovici terena, Manenica je rukom ubacio loptu u igru, a domaći braniči prvi put na utakmici – kiksali.

Lopta je došla do usamljenog Nikole Marića, kojem iz neposredne blizine nije bio problem svladati domaćeg vratara Curaća - 0:1.

Momčad Jadrana Luka Ploče tako je opravdala ulogu favorita na Mavrincima nanijevši Grobničanu  drugi domaći poraz ove sezone, izabranici Miše Krstičevića  svoju su prigodu  dočekali i realizirali za razliku od domaćina.

Prvih 45 minua domaćini su odigrali oprezno i odgovorno, s čvrstim zadnjim blokom i srednjim redom u kojem se lopte nisu nekontrolirano gubile, kao na nekim prijašnjim utakmicama.

Protiv vodeće momčadi lige nogometaši Grobničana odlučili su strpljivo čekati svoju prigodu, iako u igri prema naprijed i nisu bili previše opasni.

Prvi pljesak s domaćih tribina začuo se u 20. minuti, Prtenjača je prsima spustio loptu za Vukelića udarac kojega je gostujući vratar Margan jednostavno neutralizirao.

U 25. minuti Prtenjača je bio u savim lijepoj poziciji, ali njegov zadnji pas nije bio kvalitetan da bi iznenadna poluprigoda domaćina prerasla u nešto više od toga.

Imali su i gosti dvije poluprilike, ali domaći vratar Curać praktički u prvih 45 minuta nije imao ozbiljnije zadaće, domaća zadnja linija funkcionirala je besprijekorno.

U 51. minuti Kovačević je ubacio, ali je loptu u zadnji tren ispred Prtenjače Raič počistio u korner.

U 55. minuti čvrsti Aboosah lijepo je u gostujućem kaznenom prostoru pronašao Bosančića, koji se pokušao osloboditi čuvara pa je njegov udarac izgubio silinu.

U 58. minuti domaćini su hodali po rubu, ali Mikulica je u zadnji trenutak uspio odnijeti loptu ispred Nikole Marića.

Nakon razdoblja u kojem se nije previše toga zbivalo na terenu, ukazala se nova prigoda za domaću momčad, možda i najbolja na utakmici.

Domagoj Prtenjača se izborio za loptu u jednom duelu, pravodobno je ušao ispred svog čuvara i lobom pokušao svladati istrčalog vratara Margana, ali je u njegovu udarcu nedostajalo malo snage i malo preciznosti.

U 89. minuti Grobničan je ostao s igračem manje u polju, drugi žuti karton u razmaku od samo dvije minute dobio je Luka Mikulica, ali time šanse da se izbore za pozitivan rezultat ipak nisu bile svedene na minimum.

Najbolju prigodu domaćini nisu uspjeli iskoristiti u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Domagoj Prtenjača prvo je pogodio stativu, potom se lopta vratila domaćem napadaču udarac kojega je buket gostujućih igrača počistio s gol-linije, a isto su učinili i nakon što se lopta odbila do Galešića.