NOVI DRUGOLIGAŠ

Krk ostvario najveći uspjeh u klupskoj povijesti

Subota, 17. lipnja 2023. 19:31 Napisao/la  Kristian Sirotich

Kultne stijene ovoj generaciji igrača Krka zauvijek će ostati urezane u sjećanje kao mjesto najveće nogometne radosti

Strijelci: 1:0 Turkalj (50')

Žuti kartoni: D. Jurešić, Lucić, Berisha (Krk)

KRK: Vargić, Rudan, Turkalj, Bokulić, M. Jurešić, D. Jurešić (77. Berisha), Lucić, Klenovšek (65 Dvorničić), Jelić (89. Šarić), Zec (77. Husić), Smojvir (65 Traub).

ZAGOREC KRAPINA: Bruči, Cruce-Corcy, Sanogo (69. Smrekar), Čondrić, Orlović, Landripet, Radić (59 Hadžić), Barišić (79. Jug), Dunić, Kanceljak, De Souza (79 Stiperski).

Nogometaši Krka ostvarili su najveći uspjeh u povijesti kluba, momčad trenera Igora Tkalčevića svladala je Zagorec iz Krapine (1:0) u uzvratnom susretu i izborila plasman u Drugu NL nakon što je prva utakmica u Krapini završila bez golova.

Jedva su Boduli dočekali posljednji sučev zvižduk, a onda poletjeli jedan drugome u zagrljaj, uz odobravanje odlično popunjene centralne tribine na Kantridi, kultne stijene tako će još jednoj generaciji zauvijek ostati urezane u sjećanje kao mjesto najvećih nogometnih radosti.

Junaci momčadi Krka zovu se Marin Turkalj i Ivan Vargić.

Turkalj je u 50. minuti nakon kornera silovito pogodio za vodstvo Krčana, Vargić je u nastavku utakmice podsjetio na svoja najbolja izdanja, spriječivši na taj način da gosti dođu do pogotka koji bi ih, budući da gol u gostima vrijedi dvostruko, gurnuo u prvi plan.

Važnost utakmice očito je utjecala na nogometaše obje momčadi, pa su i domaćini i njihovi gosti dvoboj na Kantridi otvorili nešto opreznije, naročito se to odnosi na nogometaše iz Krapine, koji su odlučili strpljivo čekati svoju prigodu i pokušati zaprijetiti iz neke kontre ili polukontre, pritom su djelovali prilično nepovezano i beskrvno, što je svakako išlo u prilog Bodulima.

Krk je od prve minute preuzela inicijativu na travnjaku Kantride, momčad trenera Igora Tkalčevića nije bezglavo srljala, ali je organizirano prijetila gostima, u nekoliko navrata uspjeli su ozbiljno izigrati gostujuću posljednju liniju, ali je u završnici nedostajalo koncentracije.

Tako je u 6. minuti Bokulić ostao bez svoga čuvara, ali lopta je po njegovu udarcu glavom iz ne baš najbolje pozicije, završila u rukama vratara Bručija, u 13. minuti domaćini su posložili sjajnu polukontru, u nekoliko poteza došli su u završnicu, Bokulić je s desne strane prizemnom loptom pronašao Jelića, ali je ovaj ostao na krivoj nozi, a u 40. minuit Zec je silovito pucao s ruba kaznenog prostora iskosa s desne strane, ali je Bruči uspio primiriti loptu.

Imali su i gosti nekoliko izglednih situacija, u 32. minuti Dunić je lijepo potegao iz voleja s petnaestak metara, ali Vargić s tim udarcem nije imao problema.

Gosti su drugi dio otvorili lijepim udarcem Kanceljaka s desetak metara iskosa s lijeve strane, lopta je za nekoliko milimetara promašila metu, tri minute kasnije momčad iz Zagorja doživjela je hladan tuš, Marin Turkalj rasparao je mrežu i doveo Krk na prag plasmana u Drugu NL.

Budući da se u kvalifikacijama gol na gostovanju računa dvostruko, nogoemetaši Zagorca tek tada su pokazali reakciju, u igru je ušao i navodno ozlijeđeni Smrekar, gosti su spustili gard, sve karte bacili na napad, u 73. minuti iskoristili su jednu neopreznost domaćeg veznog reda, ali Smrekar je promašio povratnu loptu, a gostujući navijači, kojih je došao poveći broj, uzdahnuli od razočarenja.

Gosti su krenuli na sve ili ništa, preuzeli dominaciju, nogometaši Krka povukli su se na svoju polovicu, što je gostima ostavilo dosta prostora, ali je Ivan Vargić bio na vrhuncu zadatka.

U 76. minuti maestralno je loptu izvadio iz gola nakon što je Barišić pucao glavom iz neposredne blizine, u 78. minuti Kanceljak je samo trebao postaviti nogu da bi lopta završila u mreži, ali to nije uspio napraviti, u 84. minuti Vargić je obranio silovit udarac Čondrića, nakon kojeg je Bokulić sjajnom reakcijom počistio loptu pred svojim vratima, a u 89. minuti izašao je pobjednikom iz duela sa Smrekarom.

U nadoknadi vremena dvije sjajne prigode propustili su domaćini, srećom promašaji Bokulića i Rudana prošli su nekažnjeno.