DRUGA NL

Grobničani osvojili bod pogotkom u 84. minuti

Petak, 22. rujna 2023. 18:18 Napisao/la  SC

Najbolji igrač utakmice bio je vratar Dino Curać uz dužno poštovanje dvostrukim strijelcima (Motika, Bosančić)

Dino Curać (Grobničan)

Druga NL - 6. kolo

GROBNIČAN - BJELOVAR 3:3

Igralište Mavrinci. Gledatelja 250

Sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice)

Strijelci: 0:1 Motika (11-m), 0:2 Stojanović (28), 1:2 Bosančić (45+1), 1:3 Motika (60), 2:3 Jabita (63), 3:3 Bosančić (84)

Žuti karton: Curać, Galešić, Ušalj, Bosančić, Pilčić (Grobničan)

GROBNIČAN: Curać, Rupčić (54 Kočević), Golić, Rošić (31 Srzentić), Ušalj, Galešić, Franković, Batarelo, Bosančić, Kovačević (54 Jabita), Pilčić

BJELOVAR: Iličević, Šantalab, Ljevar, Uwen, Kupsjak, Varga, Mijatović (64 Coha), Romac (70 Moukachar), Motika, Čikvar (64 Petrović), Stojanović (79 Štefanec)

Grobničan i Bjelovar podijelili su bodove u utakmici tijekom koje su domaći igrači prije svega iskazali pozitivan karakter!

Na kraju su Grobničani iskoristili slabosti gostiju i pogotkom u 84. minuti osvojili bod u utakmici tijekom koje je najbolji igrač bio vratar Dino Curać uz dužno poštovanje dvostrukim strijelcima (Motika, Bosančić).

Nešto više od prvih pola sata momčad Bjelovara nametnula se okomitom i brzom igrom u izlascima iz svoje trećine, u najboljem periodu igre gosti su stekli dva pogotka prednosti.

U tom razdoblju rašireni središnji vezni red posložen u rombu izgledao je šuplje kao sito, domaća momčad praktično je igrala bez središnjega boka, napadači Bjelovara tako su lagano okomito izlazili na zadnju linju da je svaki napad bio potencijalna opasnost.

Obranio je Curać dva izravna udarca iz blizine, kada se dvaput sučelio sa Stojanovićem (10, 21), Čikvar je u 15. minuti lakoćom probio zadnju liniju po desnoj strani, istrčao je ispred Curaća i loptu poslao kraj vratiju.

U 21. minuti Stojanović je po sredini pobjegao Goliću, Curać je uletio u napadača gostiju, skrivio je kazneni udarac nakon prekršaja nad igračem u (polu)prilici za postizanje pogotka i dobio žuti karton.

Motika je sigurno zatresao mrežu - 0:1.

U 28. minuti Stojanović se lakoćom u primanju oslobodio Rošića za otvorenu poziciju za udarac, sa 17 metara precizno je zdesna lijevom nogom pogodio suprotni kut - 0:2.

Zadnjih desetak minuta osjetno je pao ritam, gosti su očito počeli kalkulirati zbog vodstva što se često zna osvetiti.

Uspjeli su Grobničani na odmor otići s minimalnim zaostatkom, pogodak su postignuli u sudačkoj nadoknadi.

Bosančić kao da je iznenadio vratara Iličevića udarcem s 20 metara, lopta je praktično po sredini vratiju ušla u mrežu kraj ukopanog vratara Bjelovara - 1:2.

S obzirom na tonus grobničke momčadi teško da bi se utakmica u prvom dijelu drugačije odvijala da je Kovačević u 13. minuti uspio udarcem zdesna "probiti" Iličevića u jedinoj izglednoj domaćoj prilici do odmora.

U drugom dijelu zauzela je grobnička momčad odlučniji stav, stajali su domaći igrači puno bliže protivničkim igračima, dignuli su intezitet u duel-igri, nisu gosti pod pritiskom lakoćom izlazili iz svoje trećine kao u prvom dijelu, ali su svejedno imali puno slobodnog prostora za kontre.

U 55. minuti Motika je po sredini pobjegao domaćoj obrani, dvadesetak metara trčao je sam prema Curaću prije nego što je vratar Grobničana dohvatio loptu u situaciji, kada vratari više ovise o (ne)znanju napadača nego o svojoj vještini.

Nakon što nije uspio svladati Curaća u situaciji jedan na jedan, Motika je postao strijelac udarcem s 19 metara, kada se na lijevoj strani varkom otvorio za otvoreni udarac - 1:3.

Tri minute kasnije vratar Iličević opet je vratio domaćina u utakmicu, kada je nespretno odbio loptu na nogu Jabiti, mladi napadač iz blizine je rutinski iskoristio dar - 2:3.

U 70. minuti opet su gosti organizirano ušli u završnicu na kraju brze tranzicije, Curać je nogom na gol-crti uspio odbiti loptu koju je uputio Moukachar, ostavio je vratar Grobničana svoju momčad u utakmici.

Bila je to zadnja opasnost za Curaća, zadnjih dvadesetak minuta gostujuća momčad provela je u zadnjoj trećini, teško je podnosila sve jači fizički pritisak domaćina iako vratar gostiju nije imao posla.

Više su domaćini dominirali upornošću nego protokom lopte, u 84. minuti nagradilo je Grobničane!

U gužvi Šantalab je pod pritiskom napravio tzv. neforsiranu pogrešku, kada je loptu odbio točno Bosančiću, koji je iz poluvoleja sa 12 metara svladao Ilinčevića - 3:3.

Do kraja utakmice Grobničan je čak mogao i preokrenuti rezultat, Bosančić je u sudačkoj nadoknadi na lijevoj strani imao otvorenu poziciju za udarac, nije bio precizan.