DRUGA NL

Grobničan pobijedio Kustošiju, Dražen Pilčić ostvario hat-trick

Subota, 07. listopada 2023. 16:52 Napisao/la  KS

Carlo Berković u igru je ušao u 64. minuti, dvije minute kasnije obranio je kazneni udarac Mihaljeviću i praktički na taj način odigrao ključnu ulogu poguravši svoju momčad do druge pobjede ove sezone

Dražen Pilčić

Druga NL, 8. kolo

GROBNIČAN – KUSTOŠIJA 5:3

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200

Sudac: Ante Znaor (Podbablje)

Strijelci: 1:0 Pilčić (25'), 1:1 Markelo (39'), 2:1 Pilčić (46'-11 m), 2:2 Oršolić (49'), 3:2 Pilčić (52'), 4:2 Jabita (55'), 4:3 Oršolić (62'), 5:3 Bosančić (71)

Žuti kartoni: Ušalj, Kovačević, Bosančić, Franković, Galešić (Grobničan), Mamadou, Oršolić, Išlić, Lebar (Kustošija)

GROBNIČAN: Tanjić (64. Berković), Ušalj, Srzentić, Prpić, Ravlija (70. Franković), Galešić, Batarelo (70. Simonaj), Jabita, Bosančić (83. Mohorić), Kovačević, Pilčić (83. Kašovski).

KUSTOŠIJA: Kramer, Mamadou (30. Išlić), Oršolić, Lebar, Bošnjak, Knežević, Mihaljević, Kukoč (55 Dujmović), Markelo, Lovren (72 Ubani), Majić (72. Petković).

Nogometaši Grobničana ostvarili su drugu pobjedu ove sezone, pobijedivši u golijadi na Mavrincima Kustošiju, na klupi koje sjedi Riječanin Damir Milinović.

Grobničani su odlično  otvorili za njih iznimno važan dvoboj protiv ponešto favoriziranog gosta, momčad Predraga Stilinovića, koja je igrala oslabljena za prvog vratara Curaća, koji je zbog ozljede osvanuo na tribinama, nametnula se od samog otvaranja utakmice, u nekoliko situacija (Batarelo, Bosančić, Prpić) mogli su i bolje reagirati, ali su bolju igru okrunili u 25. minuti, zahvaljujući majstorskoj reakciji Dražena Pilčića.

Prvo je Galešić izveo korner s lijeve strane, lopta je prevarila vratara Kramera, ali je prevarila i Prpića, koji je bio u odličnoj poziciji, pa je ta prigoda otišla u nepovrat, ali je u nastavku akcije Franko Bosančić odlično ubacio u kazneni prostor gostiju, a Dražen Pilčić instiktivno utrčao ispred dvoje svojih čuvara i s pet metara pospremio loptu u mrežu – 1:0.

Nakon zasluženog vodstva domaća je momčad ipak malo podignula ručnu, možda i podsvjesno, gosti su polako počeli preuzimati inicijativu, lakše su i puno organiziranije dolazili u završnicu, doduše bez nekih konkretnih rezultata.

Više nego sporna bila je minuta u kojoj je momčad Kustošije došla do poravnanja, Jabita je odlično reagirao na jednu dugu loptu, ispratio akciju praktički do kraja, prevario zadnju liniju gostiju, na putu prema golu zaustavio ga je Lebar, dojam je uz prekršaj.

Sudac se nije oglasio, a gosti uzvratili brzom kontrom u kojoj je Markelo sam izbio pred vratara Tanjića i s desne strane poentirao – 1:1.

Nastavak utakmice gledateljima na Mavrincima donio je ono što se zove revija golova, uz ponešto dodatnih uzbuđenja, možda treneri Predrag Stilinović i Damir Milinović mnogim stvarima na travnjaku ne mogu biti zadovoljni, ali gledatelji sigurno mogu, golovi i uzbuđenje, uostalom, ono su što nogomet i čini nogometom.

Grobničan je poveo u 46. minuti, kazneni udarac skrivio je Lebar igrajući rukom, sigurni realizator bio je Dražen Pilčić, pogotku je prethodila akcija domaćina u kojoj Bosančić nije najbolje reagirao na loptu koju je u polje odbio gostujući vratar po udaarcu Galešića.

Odmah je na drugoj strani kažnjeno neiskustvo domaćeg vratara, Oršolić je u 49. minuti ostao sam i s nekoliko metara glavom svladao Tanjića – 2:2.

Tri minute kasnije Dražen Pilčić još je jednom svoju momčad doveo u prednost na utakmici, Kovačević je lijepo asistirao, Pilčić takve prigode s desetak metara u pravilu ne promašuje – 3:2.

Tri minute kasnije u strijelce se upisao i odlični Jabita, Kovačević je lijepo ubacio, Jabita glavom svladao Kramera – 4:2.

No, utakmica tu nije ušla u mirnije vode, štoviše situacija se tek rasplamsala, sedam minuta kasnije Oršolić je još jednom kaznio neiskustvo mladoga Tanjića, gosti su u 62. minuti došli na samo pogodak zaostatka – 4:3.

U 64. minuti Predrag Stilinović odlučio je na vrata staviti puno iskusnijeg Carla Berkovića, inače trenera vratara u Grobničanu, u 66. minuti pokazalo se da je to možda bio i ključan Stilinovićev potez na utakmici.

Jabita je nagazio na Majića i skrivio kazneni udarac, loptu je na bijelu točku namjestio Mihaljević, a Carlo Berković prozreo njegove namjere.

Rezultat se nije mijenjao sve do 71. minute, kada je Franko Bosančić lijepom reakcijom iščeprkao jednu loptu pred suparničkim vratima i preciznim udarcem napokon odveo utakmicu u mirnije vode – 5:3.