DRUGA LIGA

Grobničan pobjedom u Krapini sačuvao drugoligaški status

Subota, 03. lipnja 2023. 19:34 Napisao/la  SC

Trnje pogotkom u 94. minuti ostvarilo pobjedu kojom je zbog bolje gol-razlike od Zagorca osiguralo ostanak

Druga NL - 30. kolo

ZAGOREC - GROBNIČAN 1:2

ŠRC Podgora. Gledatelja 250

Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad)

Strijelci: 0:1 Bosančić (4), 0:2 Pilčić (51), 1:2 Ravlija (63-ag)

ZAGOREC: Bruči, Orlović, Čondrić, Radić (76 Adžić), Smrekar, Kanceljak, De Souza (40 Bračević), Dunić, Stiperski (76 Ružak), Landripet, Barros (53 Topolovec)

GROBNIČAN: Curać, Ravlija (89 Mikulica), Prpić, Bosančić, Ušalj, Valjan (52 Kovačević), Franković, Rupčić, Jurica (73 Prtenjača), Rexhepi (89 Vukajlović), Pilčić

Grobničan je izbjegnuo kvalifikacije pobjedom u Krapini u dramatičnoj završnici sezone!

U 94. minuti utakmice u Hrvacima, Trnje je ostvarilo pobjedu (3:2) kojom je Zagorec nakon poraza od Grobničana završio u kvalifikacijama za ostanak.

Trnje i Zagorec imaju isti broj bodova, međusobni omjer utakmica također je isti, ali Trnje ima bolju gol-razliku.

Momčad Grobničana u Krapini je djelovala bolje većim dijelom utakmice, dojam je da su gosti mentalno spremnije ušli u utakmicu.

Kod igrača Zagorca u prvih petnaestak minuta osjećala se nervoza, gosti su iskoristili njihove slabosti i u 4. minuti poveli Bosančićevim pogotkom.

Zagorec je igrao slabo, ali i u takvoj igri stvorio je nekoliko prilika, najizrazitija je bila Kanceljakova, kada je loptom pogodio prečku nakon Smrekarova dodavanja.

Drugo poluvrijeme je počelo napadima Zagorca da bi u 51. minuti Pilčić pobjegao Junioru, koji je ostao ležati s ozlijeđenom zadnjom ložom, napadač Grobničana pogodio je mrežu nemoćnog Bručija za vodstvo od 2:0.

U tom trenutku pomoćni trener Grobničana rekao je:

- Što je s vašim igračima! Ili su sigurni da se neće naći u kvalifikacijama ili im je svejedno, pa oni se uopće ne bore, nema u toj igri nimalo krvi!

Tračak nade Zagorcu donio je Ravlija autogolom, preuzela je domaća momčad inicijativu, ali je obrana gostiju izdržala pritisak i ostvarila odlučujuću pobjedu.