DRUGA NL

Grobničan deklasirao Belišće, Pilčić četverostruki strijelac

Subota, 20. travnja 2024. 18:38 Napisao/la  Kristian Sirotich

Dvoboj na Mavrincima bio je odlučen u prvih pola sata igre, nakon što je Dražen Pilčić trima pogocima usmjerio utakmicu u mirne vode

Slavlje Dražena Pilčića i suigrača
Slavlje Dražena Pilčića i suigrača Foto: Kristian Sirotich

Druga NL, 24. kolo

GROBNIČAN – BELIŠĆE 5:0

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200.

Sudac: Davor Ješić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Pilčić (11'-11 m), 2:0 Pilčić (15'-11 m), 3:0 Pilčić (30'), 4:0 Srzentić (38'), 5:0 Pilčić (47-11 m)

Žuti kartoni: Dabić, Da Silva (Belišće)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj (66 Golić), Bosančić (66 Tešović), Pilčić, Morohić, Simonaj, Prpić, Kočević (72 Begović), Ivančić (72 Maraš), Batarelo, Srzentić (66 Rupčić).

BELIŠĆE: Marcić, Matković (73 Matoković), Katić, Salapić, Anočić, Stojanac, Michael (64 Kučinac), Poljak, Dabić, Da Silva (73 Lovrenčić), Gvozdenović.

Nogometaši Grobničana deklasirali su Belišće u drugoligaškom derbiju začelja i osvojili zlata vrijedne bodove u borbi za očuvanje statusa, ali i napravili puno na planu podizanja samopouzdanja uoči neizvjesne završnice sezone.

Igrala se deseta minuta kada su domaćini odigrali lijepu akciju, u završnici koje ipak nisu uspjeli ugroziti gostujućeg vratara, činilo se da se momčad iz Belišća obranila, a onda je lopta završila u nogama Mateja Dabića, koji je nespretno i nesretno igrao rukom i skrivio najstrožu kaznu.

Dabić se uhvatio za glavu čim je Dražen Pilčić uhvatio loptu, u 11. minuti prvi topnik domaće momčadi doveo je Grobničan u vodstvo – 1:0.

Četiri minute kasnije Dabić je definitivno postao tragičarem utakmice, isti je igrač, na gotovo istom mjestu, bio sukrivac u još jednoj najstrožoj kazni, ali ovoga puta u prodoru je  bio sapleten Filip Batarelo.

Rasplet je bio isti, Dražen Pilčić ponovo je namjestio loptu na „kreč“ i po drugi put svladao nemoćnog Marcića – 2:0.

Igrala se 30. minuta kada je Franko Bosančić lijepo prošao po desnoj strani i idealnim ubačajem pronašao usamljenog Dražena Pilčića, koji je iz neposredne blizine i potpuno neometan glavom i treći put zatresao mrežu – 3:0.

Furiozno otvaranje utakmice, a činjenica je da je domaća momčad od prve minute ambiciozno krenula po silno važnu pobjedu igrajući niz vjetar, što je gostima sigurno otežalo, odredilo je ishod utakmice, nogometaši Grobničana prekinuli su petomjesečni post i nakon točno 154 dana upisali novu pobjedu.

Grobničani su posljednji put slavili 18. studenog prošle godine, kada su na Mavrincima pobijedili momčad iz Bjelovara (Mladost Ždralovi, 2:1), nakon toga zaredale su utakmice s mršavim bodovnim učinkom, devet uzastopnih susreta odigrali su bez pobjede dovevši se u neugodan položaj, naročito neugodan nakon što su na konto dodali samo jedan bod (Jadran Poreč) u posljednje četiri utakmice, što ih je izbacilo iz jedne komotne zone i odvelo na samo ligaško začelje.

Iako je djelovalo da bi važnost utakmice protiv Belišća mogla sputati domaćine, derbi začelja na kraju se pretvorio u najučinkovitiju domaću utakmicu ove sezone, u 38. minuti među strijelce se upisao i Patrik Srzentić, koji je iz neposredne blizine pospremio jedan odbijanac nakon što je vratar Marcić loše reagirao na slobodan udarac Kočevića.

Mogli su gosti biti zadovoljni rezultatom nakon prvih 45. minuta, jer pravo je čudo kako Nermin Kočević niti jednu od svojih triju stopostotnih prigoda (22., 33., 44. minuta) nije pretvorio u pogodak.

Tek što su se momčadi vratile na tranjak u nastavku Dražen Pilčić još jednom se našao u zagrljaju suigrača, treći put na ovom dvoboju lopta se našla na bijeloj točki, ovoga puta najstrožu kaznu skrivio je Stjepan Salapić na Nerminu Kočeviću, a Pilčić svojim četvrtim pogotkom preuzeo ulogu prvog topnika lige.

U 52. minuti Marcić je lijepo obranio Pilčićev udarac, nakon toga i pokušaj Duje Ušalja iz neposredne blizine, utakmica se pretvorila u odrađivanje formalnosti, domaćini su imali još još nekoliko obećavajućih situacija, poput Begovićeva pokušaja iz 78. minute ili Maraševog udarca u 81. minuti, ali rezultat se do kraja ipak nije mijenjao.