2. NL: Radnik ostvario jedinstveni sportski podvig, Karlovac 1919 i Zadar ukupno gledalo 5,5 tisuće gledatelja

Subota, 17. lipnja 2023. 20:00 Napisao/la  SC
Slavlje u Križevcima

Krk. Radnik Križevci i Karlovac novi su članovi Druge NL, kao što se zove jedinstvena treća liga.

Krčani su u uzvratnoj utakmici na Kantridi pobijedili Zagorec rezultatom 1:0 (Turkalj 50) i stekli status drugoligaša nakon što je prva utakmica u Krapini završila bez golova.

Radnik je u Križevcima ostvario jedinstveni sportski podvig.

Slavonija je iz Požege došla s tri pogotka prednosti (3:0), u 13. minuti vodila je 4:0 (Antunović 13), ali Radnik je uspio preokrenuti rezultat i pogotkom u 89. minuti pobijediti 5:1.

Strijelci su bili Dos Anjos (29), M. Mladen (47, 73), H. Mladen (53) i Maćković (89).

Zadar je poveo u uzvratnom susretu, što je momčadi jedno vrijeme nosilo prolaz, ali nogometaši trenera Igora Pamića preokrenuli su rezultat i izborili promociju u viši rang.

Na prvoj utakmici u Zadru na tribinama je bilo tri tisuće gledatelja, uzvratni susret gledalo je 500 gledatelja manje, impozantna brojka uzme li se u obzir da su dvije momčadi iz četvrtog ranga natjecanja igrale za plasman u treći rang natjecanja.

Strijelci za Karlovac bili su Stepinac (66) i Matiazh (79), za Zadar je pogodio Torbarina (23)