Pripremna utakmica: Rukometaši Kozale odigrali neodlučeno protiv premijerligaša u Poreču

Subota, 03. veljače 2018. 15:57 Napisao/la  SC

Poreč - Kozala 26:26 (13:13). Riječki rukometaši imali zadnji napad za pobjedu u izjednačenoj utakmici

Rukometaši riječkog prvoligaša s Kozale gostovali su u Poreču kod istoimenog premierligaša u sklopu priprema za nadolazeći nastavak prvenstva te odigrali nerješeno uz odličnu predstavu na parketu.

Utakmica je počela dominacijom renomiranijeg domaćina, ali Riječani brzo hvataju mali zaostatak i prelaze u vodstvo.

Dobra obrana te nekoliko odličnih obrana vratara Kozale dopustili su krilima Vozili i Stipčiću nekoliko laganih pogodaka i vodstvo koje Poreč stiže do poluvremena.

U drugome dijelu domaćin radi seriju 4-0 nakon koje strateg gostiju Darko Dunato zove minutu odmora te preslaže momčad.

Kozalčani se vraćaju u egal preko raspoloženog kapetana Mateja Briškog i mladog Dine Islamovića te u posljednjih deset minuta ulaze sa minimalnom prednošću.

Igralo se pogodak za pogodak sve do posljednjih 12 sekundi, kada Andro Rak upisuje svoju 11 ubranu i pruža gostima iz Rijeke priliku za zadnji napad i pobjedu u utakmici.

Ipak je obrana Poreča izdržala posljednji pokušaj Kozale te je rezultat ostao 26:26.

Dobra i zanimljiva utakmica koja je jednoj i drugoj momčadi poslužila kao provjera pred nadolazeći nastavak prvenstva.

Kozala će do početka ligaškog natjecanja još odmjeriti snage sa Karlovcem te Mornar Crikvenicom.

POREČ: Car, Popović, Mataija 3, Medved 3 (2), Štifanić, Thoss 2 (1), Perić 7 (2), Mofardin 2, Petrov, Žagar, Radaković, Pribetić 4, Miličević 2, Peruško, Filipović 3

KOZALA: Sertić, Ćaćan, Rak, Ljevar 2, Briški 4, Tomaš 3, Anić 1, Barišić, Islamović 3, Bartolović, Vozila 4, Valković 6 (2), Stipčić 3

Pripremna utakmica: Poreč - Kozala 26:26 (13:13)