Velika sportska obitelj Grada Senja evocira svake godine uoči početka prvensta sjećanje na svojeg člana, Roberta Barbića Belog, koji je poginuo prilikom oslobađajuće akcije privremeno zaposjednutih područja Hrvatske.
U dvorani u Senju, koja se i zove po Robertu Barbiću Belom, pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva branitelja i Grada Senja održat će se rukometni turnir u subotu, 29. kolovoza, s početkom u 12.30 sati kada će igrati Senj i Buzet, dok je nakon svečanog otvaranja turnira na rasporedu utakmica Zameta i Ribola Kaštele.
Nakon okupljanja sudionika u jutarnjim satima delegacije klubova nazočit će misi zadušnici, te polaganju vijenaca i paljenju svijeća, na grobu Barbića - Belog, a igrače će primiti i gradonačelnik Senja.
Turnir se nastavlja utakmicom za treće mjesto, te finalnim susretom. Prošle godine turnir je osvojila momčad riječkog Zameta, koja je u finalnom susretu bila bolja od momčadi Senja, organizatora turnira.
SPORTSKI PROGRAM TURNIRA
12.30 - 13.50 1. utakmica: SENJ – BUZET
14.00 Otvaranje turnira
14.20 - 15.40 2. utakmica: ZAMET - RIBOLA KAŠTELA
15.50 - 16.10 MEĐUSOBNI SUSRET MLAĐIH MOMČADI RK-a SENJ
16.20 - 17.40 UTAKMICA ZA 3. MJESTO
18.00 - 19.10 UTAKMICA ZA 1. MJESTO
19.20 Proglašenje pobjednika turnira, dodjela pehara i zatvaranje turnira