2. HRL: Rukometašice Zameta u debiju kola osvojile bod u Labinu

Subota, 12. prosinca 2020. 20:09 Napisao/la  SC

Pleša dvama pogocima u 55. minuti donijela prednost Zamećankama, Raspudić je precizna dvije minute kasnije za konačno poravnanje

Druga liga rukometašica - Zapad, 10. kolo

RUDAR – ZAMET 23:23 (12:14)

SC Franko Mileta. Bez gledatelja

SUCI: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić (obje Ogulin)

RUDAR: Zenković, Peršić 5, Kogej, Raspudić 3, Zahtila 8, Bradanović, Vrkić, Belušić 2, Jelčić, Lepinjica 3, Zupičić, Vukić, Mileta, Baljak, Skorić 2, Basanić

ZAMET: Troskot 3, Perčić Bahtiri, Blažić, Mršić, Mikolić 6 (2), Tabar 6 (2), Pleša 4, Hren, Nikolić, Pleše, Toskić, Stanić 2, Sabalić, Visković 2, Krivičić, Hodžić

Sedmerci: Rudar (0/1), Zamet (4/5)

Isključenja: Rudar (14 minuta: Raspudić 4, Belušić D. 4, Zahtila 4, Lepinjica 2, Zamet (12 minuta: Visković 4, Pleša 4, Stanić 2, Hodžić 2)

Derbi 10. kola završio je neodlučenim rezultatom, Zamećanke su uspjele osvojiti bod u Labinu.

Pokazale su rukometašice Rudara i Zameta očekivanu kvalitetu, obje ekipe zaslužuju igrati među prvoligašicama.

Zamećanke su vodile cijelo prvo poluvrijeme, najviše tri razlike, do predaha Labinjanke smanjuju njihovu prednost.

U 35. Tabar pogađa za 13:16, ali je onda uslijedio period odlične igre domaćih, Raspudić je u 40. minuti pogodila za 17:16.

Do kraja se odigrala prava drama.

Pobjegle su Labinjanke na 18:16 minutu kasnije, ali Riječanke do 44. minute poravnavaju, iako su od 38. minute imale čak tri isključenja.

Nakon toga se igralo ‘gol za gol’, ali u posljednjih deset minuta obrane postaju još čvršće, u periodu od 49. do 55. pogađa samo Peršić za 22:21 Labudica.

Gošćama je prednost od gola vratila Nikolina Pleša dvama pogocima u 56. minuti, a semafor je tad pokazivao 22:23.

Raspudić je precizna dvije minute kasnije za konačno poravnanje.